مصطفی هنرمندیان روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این کارگاه‌ها با هدف بالابردن سطح دانش و آگاهی کشاورزان برای کشاورزان بخش‌های مرکزی، سوسن و دهدز در حوزه‌های مختلف کشاورزی برگزار شد.

وی با بیان اینکه این دوره‌ها بر اساس نیازسنجی و با توجه به تقویم زراعی برنامه‌ریزی و اجرا شده، افزود: با توجه به برگزاری این کلاس‌ها در زمان‌های کشت، با استقبال بسیار خوبی از سوی کشاورزان روبه رو شد.

مدیر جهاد کشاورزی ایذه از حضور حدود سه هزار بهره‌بردار در این کلاس‌ها سخن گفت و ادامه داد: برای کشت پاییزه به تنهایی ۶۵ دوره برگزار شد که برای بهبود سطح فنی کشاورزان موثر خواهد بود.

وی ارتقای سطح دانش فنی کشاورزان مجری طرح‌های مختلف کشت گندم، جو و کلزا و جلوگیری از تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی را از اهداف برگزاری این کلاس ها بیان کرد و افزود: با توجه به شروع کشت پاییزه در شهرستان ایذه، در آینده نیز کلاس‌های مربوط به کوددهی، سم پاشی و سایر اقدامات لازم برای کشاورزان برگزار خواهد شد.

هنرمندیان گفت: جهاد کشاورزی شهرستان ایذه آماده برگزاری اینگونه کلاس ها و دوره‌های آموزشی برای کشاورزان در همه بخش ها است.

ایذه با ۵۳ هزار هکتار زمین زیر کشت دیم و آبی با محصولات جو، گندم، کلزا و حبوبات به عنوان یک قطب کشاورزی خوزستان در ۱۷۳ کیلومتری شمال شرق اهواز قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.