کمال سعدی آل کثیر جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: تیم ملی عراق به منظور حضور مقتدرانه در مسابقات جام جهانی کبدی ۲۰۱۹ یک اردوی تدارکاتی ۱۰ روزه در اهواز برگزار کرد که امروز به پایان رسید.

وی با بیان اینکه تیم ملی عراق پنج بازی تدارکاتی با تیم‌های استان انجام داد، گفت: این اردو فرصت مناسبی برای محک خوردن بازیکنان استان بود تا خود را برای مسابقات کشوری آماده کنند.

رییس هیات کبدی خوزستان گفت: با توجه به شناختی که از تیم عراق داشتیم بازیکنان این تیم نسبت به سال‌های گذشته از کیفیت بهتری برخوردار بودند و مشخص بود که در این کشور توجه خوبی به رشته کبدی می‌شود.

وی به میزبانی خوزستان از رقابت‌های لیگ دسته یک کشور اشاره کرد و گفت: پیگیری‌های لازم برای گرفتن میزبانی این مسابقات را انجام دادیم و با همکاری اداره‌کل ورزش استان و تایید فدراسیون این رقابت‌ها در اهواز انجام می‌شود.

آل کثیر با اشاره به اینکه برنامه‌های خوبی در سال جاری برای کبدی خوزستان تدارک دیده ایم، افزود: تلاش می‌کنیم این رشته را در مدارس و محلات توسعه دهیم تا نوجوانان و جوانان بیشتری جذب این رشته شوند.

وی با بیان اینکه ایران خاستگاه اصلی ورزش کبدی بوده و در سال های اخیر رشد قابل توجهی در کشور داشته است، گفت: نگاه علمی به ورزش زمینه ساز ارتقای رشته‌های ورزشی و کسب جایگاه مناسب می‌شود لذا هیات کبدی به روی تمام کسانی که به دنبال توسعه و ارتقای این ورزش هستند باز است و از نظرات و انتقادات آنها استقبال می‌کنیم. 

مسئول کبدی جنوب غرب کشور با بیان اینکه برای پیشرفت کبدی استان باید استعدادیابی را از محلات و مدارس شروع کرد، افزود: باتوجه به اینکه کبدی جزو ورزش‌های محله‌ای در خوزستان به شمار می‌رود معتقدم باید کار استعدادیابی را در محلات و مهمتر از آن مدارس دنبال کنیم.

وی در ادامه به بیان برنامه‌های هیات کبدی خوزستان برای توسعه این ورزش در سراسر استان پرداخت و عنوان کرد: قصد داریم این ورزش جذاب را در همه شهرستان‌ها و حتی روستاها راه ‌اندازی کنیم تا علاقه‌ مندان بتوانند به راحتی در محل زندگی خود در این رشته فعالیت کنند. 

رییس هیات کبدی خوزستان با بیان اینکه توجه ویژه‌ای به بخش بانوان این رشته در استان داریم، گفت: استعدادهای درخشانی را از گذشته تا امروز در کبدی خوزستان شاهد بوده ایم و امیدواریم مسیر پیشرفت این رشته در استان سیر صعودی داشته باشد.

وی افزود: یکی از اهداف ما عضویت کبدی‌کاران خوزستانی در تیم ملی برای شرکت در مسابقات بین المللی است. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.