سرهنگ دولتشاهی چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا در پایانه مرزی چذابه با بیان اینکه ماموران پلیس راه و معین خوزستان با حضور در مسیرهای تردد زائران اربعین حسینی، راههای اصلی را کنترل می‌کنند از رانندگان خودروهای عبوری که اغلب زائران هستند خواست احتیاط کرده و پرشتاب حرکت نکنند.
وی با بیان اینکه ماموران پلیس راه با زائران اربعین حسینی برای سفری ایمن همکاری می کنند از همگان خواست در مسیرهای تردد زائران با سرعت مطمئنه حرکت کنند و در نقاطی که کارگران مشغول کار هستند احتیاط بیشتری کنند.

رییس پلیس راه خوزستان به صاحبان خودروهایی که در مسیر تردد زائران به خصوص در نزدیکی پایانه های مرزی چذابه و شلمچه توقف کرده و در حرکت زائران خلل ایجاد کرده اند خواست خودروهای خود را در پارکینگ هایی که از امنیت کافی برخوردار هستند مستقر کنند درغیر صورت خودروها با جرثقیل جا به جا می شوند. 

سرهنگ دولتشاهی با اشاره به پارک برخی خودروهای سواری که مانع تردد روان خودروهای زائران اربعین شده اند افزود: مسئولیت حمل و هزینه جا به جایی خودروها تا توقفگاه ، برعهده صاحبان آنان است و در این پیوند ، پلیس هیچ گونه مسئولیتی نمی پذیرد.
این مقام ارشد پلیس راه خوزستان افزود: بارها در زمینه توقف نکردن خودروها در نقاط پایانی به مرزهای چذابه و شلمچه هشدار داده شده و با توجه به پارکینگ های مجهز و امن ، دلیل و توجیهی برای پارک در خارج از توقفگاه های خودرویی پذیرفتنی نیست.


ممنوعیت تردد کامیون های سنگین در محورهای اصلی منتهی به پایانه های چذابه و شلمچه 
رییس پلیس راه خوزستان گفت: ممنوعیت کامل تردد کامیون های حامل کالاهای صادراتی در مرزهای چذابه و شلمچه تا بازگشت کامل زائران ادامه می یابد.
سرهنگ دولتشاهی در ادامه با اشاره به ممنوعیت عبور خودروهای سواری زائران به عراق گفت:تردد خودروهای سواری زائران در عراق به دلیل حجم بالای تردد در جاده های منتهی به شهرهای مقدس عراق خطرآفرین است.
وی گفت: عبور اتوبوس های حامل کاروان های زیارتی به عراق از مرزهای شلمچه و چذابه با انجام تشریفات قانونی امکان پذیر است.  
به گزارش ایرنا حرکت خودجوش زائران اربعین حسینی از روزهای آغازین ماه صفر به سمت گذرگاه های مرزی چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵کیلومتری غرب خرمشهر شروع شده و در چند روز مانده به روز اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام و یاران و اصحاب بزرگوار آن حضرت ، به اوج خود خواهد رسید.
طبق تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران ، ۲۷مهرماه روز اربعین حسینی است. در عراق نیز همین روز ، اربعین است.
/۶۰۰۲/۶۰۶۵        
 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.