اخبار مرتبط

به گزارش روز دوشنبه ایرنا هفته پنجم نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال کشور از روز چهارشنبه سوم مهرماه آغاز می شود که یکی از مهمترین دیدارهای این هفته مصاف ۲ تیم نفت مسجدسلیمان و شهر خودرو مشهد است.

دوره جدید لیگ برتر فوتبال ایران با یک وقفه طولانی مدت به دلیل نصب دوربین‌های مداربسته، شماره‌دار شدن صندلی‌ها و فروش بلیت الکترونیک و نصب گیت الکترونیکی در ورزشگاه‌ها دوباره آغاز شد.

در هفته چهارم این رقابت ها تیم نفت آبادان و ذوب آهن در آبادان به مصاف هم رفتند که این دیدار از جذابیت های خاصی برخوردار بود و در نهایت با تساوی به پایان رسید، همچنین تیم فولاد در مشهد به مصاف تیم مدعی شهر خودرو رفت که یک امتیاز شیرین کسب کرد.

نفت مسجدسلیمان دیگر نماینده استان در هفته چهارم میهمان دیگر مدعی قهرمانی یعنی تیم سپاهان بود که با ارائه بازی خوب در نهایت یک امتیاز به دست آورد.

اما در هفته پنجم رقابت ها ۲ نماینده استان به مصاف حریفان نه چندان سرسختی می روند و شانس بیشتری برای پیروزی نسبت به تیم مقابل دارند اما یک نماینده استان کار سختی در پیش دارد. تیم های فولاد و نفت مسجدسلیمان در خانه به مصاف تیم های پیکان و شهر خودرو می روند همچنین نفت آبادان بیرون از خانه رو در روی گل گهر سیرجان قرار می گیرد.

نفت مسجدسلیمان - شهر خودرو

تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان پیش از شروع لیگ به دلیل گرمای هوای این شهر و آماده نبودن ورزشگاه شهید بهنام محمدی یک ماه در تهران اردو زده بود و در این اردو با چند تیم دیدار تدارکاتی برگزار کرد ، همین موضوع باعث شد نفتی ها در چهار مسابقه خود امتیازهای خوبی کسب کنند.

شاگران تارتار در هفته نخست یک امتیاز مهم برابر تیم تراکتورسازی کسب کردند همچنین در هفته دوم و سوم با تساوی برابر تیم های نفت آبادان و استقلال ۲ امتیاز دیگر به اندوخته خود اضافه کردند آنها در هفته چهارم در اصفهان به مصاف تیم مدعی سپاهان رفتند که یک امتیاز دیگر بدست آوردند.

نفتی ها در هفته پنجم به مصاف تیم شهر خودرو می روند، اگرچه این دیدار در مسجدسلیمان برگزار می شود اما شهر خودرو به این آسانی باج نمی دهد. تیم شهر خودرو بعد از درخشش در فصل گذشته با حضور یحیی گل محمدی بی شک در این فصل به دنبال قهرمانی در لیگ برتر است.

 ۲ تیم از نظر مالی و امکاناتی و حتی بازیکنانی که در اختیار دارند قابل مقایسه نیستند و با هم تفاوت بسیار دارند. اگر چه روی کاغذ شانس برنده شدن شهر خودرو بیشتر است اما فوتبال غیر قابل پیش بینی است و نمی توان گفت چه تیمی برنده بازی است.

تیم شهر خودرو که تغییرات بسیاری در بازیکنان خود داشتند فصل را به خوبی شروع کردند و در چهار بازی قبلی خود برابر تیم های پیکان، شاهین شهرداری بوشهر، ماشین سازی و فولاد پر قدرت ظاهر شده و ۹ امتیاز کسب کردند البته گل محمدی معتقد است که روند تیمش روز به روز بهتر می شود و هواداران نسبت به تیم امیدوار باشند.

شاگردان گل محمدی در هفته گذشته آن هم در مشهد شکست تلخی برابر فولاد خوزستان کسب کردند و برای اینکه از کورس قهرمانی عقب نمانند به دنبال کسب هر سه امتیاز بازی هستند البته بازی کردن در مسجدسلیمان و مقابل هواداران متعصب نفتی کار بسیار دشواری است.

با وجود بازی های درخشان تیم نفت مسجدسلیمان برابر تیم های مدعی لیگ اما تا به حال دستمزد بازیکنان و کادر فنی این تیم پرداخت نشده است این در حالی است که به گفته مسئولان این باشگاه قرار بود بعد از بازی این تیم با استقلال مبالغی از قرارداد بازیکنان و کادر فنی پرداخت شود.

این موضوع به طور حتم در روند نتیجه گیری نفتی‌ها موثر است و مسئولان باشگاه نفت مسجدسلیمان اگر به دنبال کسب نتیجه ایده آل برابر تیم شهر خودرو هستند بهتر است که هر چه سریعتر فکری به حال این موضوع کنند.

فولاد – پیکان

فولادی ها هفته گذشته در حالی به مصاف تیم شهرخودرو رفتند که در سه بازی گذشته خود هیچ بردی کسب نکرده بودند و تیم جواد نکونام از این بابت با فشار زیادی پا به این دیدار گذاشت که با گل دقیقه ۹۱ پریرا اولین پیروزی خود را در لیگ برتر جشن گرفت.

شاگردان جواد نکونام در هفته های دوم، سوم و چهارم طبق برنامه ریزی های انجام شده، بازی های دشواری مقابل استقلال، سپاهان و شهر خودرو داشتند که هر سه از مدعیان قهرمانی لیگ برتر هستند اما نتایج این بازی ها برای تیم فولاد به شکل خوبی رقم خورد.

تیم فولاد خوزستان در دیدار پنجم خود در لیگ نوزدهم باید به مصاف تیم پیکان برود. نبردی که می تواند جذابیت خاص خود را داشته باشد چرا که از یک سو تیم فولاد برای قرار گرفتن در بین تیم های بالای جدول به سه امتیاز بازی نیاز دارد و در سوی مقابل تیم پیکان به دنبال کسب دومین برد خود است.

تقابل نکونام با فرکی به عنوان ۲ مربی جوان و با تجربه که هر ۲ سابقه بازی در تیم ملی را دارند بسیار جذاب و دیدنی خواهد بود. نکونام از یک‌سو به دنبال تجربه‌ اولین پیروزی خانگی روی نیمکت فولاد و در سوی مقابل حسین فرکی که با تیم فولاد خاطرات خوشی دارد به دنبال اثبات خود در فوتبال ایران است.

فولادی ها از چهار بازی گذشته خود یک باخت، ۲ تساوی و یک برد کسب کردند اما تیم پیکان در شرایطی برابر فولاد قرار می گیرد که از بازی های گذشته خود ۲ شکست، یک تساوی و یک برد کسب کرده اند. تیم فولاد خوزستان که پیش از سایر تیم های لیگ برتری تمرینات آماده سازی خود را شروع کرد و علاوه بر برگزاری چهار اردوی تمرینی در شهرستان های مختلف، چندین بازی تدارکاتی انجام داد.

فولادی ها در ۲ دهه اخیر یکی از بهترین تیم های خوزستانی حاضر در لیگ برتر بوده و تاکنون افتخاراتی همچون ۲ قهرمانی در لیگ برتر کسب کرده است.هواداران فولاد از تیمشان انتظار دارند که در این فصل بتوانند سهمیه آسیایی کسب کنند هر چند جواد نکونام سرمربی سرخپوشان در ابتدای فصل چنین وعده‌ای به هواداران نداده است.

تیم فولاد در پست تدافعی علاوه بر موسی کولیبالی، بن یاسین مدافع تیم ملی اردن را جذب کرد که در برابر تیم شهر خودرو چند دقیقه به میدان رفت. 

گل گهر سیرجان – نفت آبادان

تیم نفت آبادان در هفته چهارم در خانه برابر ذوب آهن زخم خورده به میدان رفت؛ دیداری که می ‌توانست دومین برد را برای نفتی ها به همراه داشته باشد تا شروع نسبتا خوبشان را به رخ دیگر تیم ها بکشند و با هفت امتیاز جزء تیم های بالانشین جدول باشند اما گل دقیقه ۲۲عیسی آل کثیر توسط بازیکن ذوب آهن پاسخ داده شد و نفتی ها تنها یک امتیاز از این بازی کسب کردند.

برزیلی های ایران در این هفته به مصاف تیم تازه پیوسته به لیگ برتر می روند و می توانند از این فرصت استفاده کرده و دومین شکست این تیم را رقم بزنند، گل گهر از چهار بازی گذشته خود سه تساوی و یک باخت کسب کرده است.

تیم گل گهر با وجود اینکه اولین فصل حضورش را در لیگ تجربه می کند اما با این وجود تاکنون نتایج نسبتا خوبی کسب کرده و با سه امتیاز در مکان سیزدهم رده بندی قرار دارد همچنین تیم نفت آبادان با پنج امتیاز در مکان هشتم رده بندی جای گرفته است.

تقابل ۲ مربی کروات ایران یعنی اسکوچیچ و بگوویچ در نوع خود دیدنی است؛ از یک سو اسکوچیچ که در این فصل هدایت طلایی پوشان آبادانی را بر عهده گرفته قصد دارد با دست پر از میدان خارج شود تا در دل هواداران این تیم محبوب تر شود و در سوی مقابل بگوویچ با تجربه قرار دارد که سابقه بسیاری در لیگ دارد و فوتبال ایران را به خوبی می شناسد، این مربی در اندیشه کسب اولین برد تیمش است.

 تیم نفت آبادان اگر چه در فصل نقل و انتقالات دیر وارد عمل شدند اما در نهایت بازیکنانی همچون بختیار رحمانی، ناصر سالاری، محمد اهل شاخه، عبدا...ناصری، عیسی آل‌کثیر، مهدی مومنی، مهدی حنفی ساوجبلاغ، امید حامدی، محمود مطلق‌زاده و علی ستاوی را به خدمت گرفتند.

با ابلاغیه چند روز پیش وزارت نفت، ۲ تیم نفتی خوزستان تا اول آذرماه فرصت دارد تا به بخش خصوصی واگذار شوند و این موضوع باعث ایجاد حاشیه در هر ۲ تیم شده است تا حدی که صدای سرمربیان این تیم درآمده و خواستار خارج شدن از بلاتکلیفی موجود هستند.

دیدار نمایندگان فوتبال خوزستان در هفته پنجم لیگ برتر:

چهارشنبه ۳ مهر:

نفت مسجدسلیمان - شهر خودرو ( ورزشگاه بهنام محمدی مسجدسلیمان ساعت ۱۸:۳۰)

گل گهر سیرجان – نفت آبادان ( ورزشگاه گل گهر ساعت ۱۷:۰۰ )

پنجشنبه ۴ مهر:

فولاد – پیکان ( ورزشگاه فولاد خوزستان ساعت ۱۸:۳۰ )

۹۸۷۹/۶۰۰۲

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.