در جلسه شورای اجتماعی استان خوزستان بر ضرورت انجام طرح های ایمن سازی، اطلاع رسانی و گشت ساحلی در تفرجگاه ها و شناگاه های شهرستانهای دزفول و شوشتر تا پایان فصل گرما تاکید شد

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، عصر امروز، یکشنبه ۳۰ تیر ماه جلسه شورای اجتماعی و دومین جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی، زنان و سلامت استان با دستور کار گزارش طرح جوانه (بورس تحصیلی دانش آموزان ممتاز مناطق محروم استان)، برنامه‌ریزی جهت ارائه اقدامات دستگاههای استان در نمایشگاه دستاوردهای حوزه اجتماعی کشور، طرح موضوع بازنمایی استان در سطح کشور، گزارش فرمانداری های دزفول و شوشتر در خصوص آمار مغروقین در تفرجگاه‌ها و شناگاه ها، گزارش فرمانداری شهرستان بهبهان در خصوص مداخلات اجتماعی بمنظور کنترل و پیشگیری از آسیب اجتماعی خودکشی وبررسی وضعیت بیماران اوتیسم در استان برگزار شد.

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان در این جلسه اظهار کرد: مسئله خودکشی در برخی مناطق خوزستان کاهش پیدا کرده که نشان دهنده مداخلات موثر در این عرصه بوده است.

وی افزود: تعداد مغروقین در شهرستان شوشتر نسبت به دزفول با کاهش بیشتری مواجه بوده است که نشان میدهد مداخلات موثرتری در شوشتر صورت گرفته است.

شریعتی با اشاره به اینکه اعتبارات بخش اجتماعی طی ۲ سال اخیر با افزایش قابل ملاحظه ای مواجه بوده، تصریح کرد: با این افزایش اعتبار توانستیم برنامه های طرح جوانه، بازگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل، راه اندازی دفاتر تسهیل گری و مسائل مربوط به فعالیت های کودکان و نوجوانان و کانون پرو ش فکری را انجام داده و چتر حمایتی خود را بگسترانیم؛ البته این راه باید ادامه داشته باشد.

استاندار خوزستان خاطر نشان کرد: در حوزه های اجتماعی و فرهنگی باید بطور فعال و موثر ورود کنیم و اگر اعتباری نیز وجود داشت با برنامه ریزی و تعیین نقشه راه هزینه شود.

وی با اشاره به اینکه در حوزه های اجتماعی نباید از نقش شهرداری ها غافل بود، تاکید کرد:  شهرداری ها متولی امور اجتماعی در هر شهر هستند و باید شرایطی را برای برنامه ریزی برنامه های اجتماعی فراهم کنند.

استاندار خوزستان اشاره کرد: از زمانیکه مقام معظم رهبری شخصا به بحث های حوزه اجتماعی ورود کرده اند، تحرکی تازه ایجاد شده و نفس گرمی در کشور و استانها دمیده شده است.

شریعتی در خصوص مناطق ساحلی مخاطره آمیز به منظور شنا و استفاده عمومی، اذعان کرد: مناطقی که خطر آفرین هستند یا باید برای استفاده مردم اصلاح شوند و یا تبدیل به منطقه ممنوعه شوند.

استاندار خوزستان تاکید کرد: از امکانات شهرستان دزفول برای بهبود شرایط شناگاه ها استفاده کنید.

وی با تاکید بر اطلاع رسانی مردم و افزایش آگاهی در خصوص افزایش عمق آبها به واسطه سیل و ...، بیان کرد: شهرداری ها خصوصا شهرداری دزفول بر امر اطلاع رسانی مکلف هستند.

وی در خصوص مسئله کودکان اوتیسم گفت: مسئله اوتیسم کل یک خانواده را زمین گیر میکند، اوتیسم یک بیماری نیست بلکه طیف یک بیماری است.

شریعتی ادامه داد: مدرسه تخصصی اوتیسم با تمامی لوازم‌ مورد نیاز در منطقه کیان آباد شهر اهواز با تاکید بر رعایت تمامی استاندارد های لازم در حال احداث است.

استاندار خوزستان با اشاره به روند مثبت ژن در مانی در دنیا در بهبود روند بیماری های مختلف، عنوان کرد: ژن درمانی در کشور ما نیز پیشرفت های خیلی خوبی داشته است و در اهواز نیز برنامه ریزی های لازم با دانشگاه علوم پزشکی به منظور تقویت این شرکت ها انجام شده است.

شایان ذکر است؛ در پایان جلسه مصوب شد، فرمانداری های شوشتر و دزفول تا پایان فصل گرما در استان نسبت به انجام طرح های ایمن سازی، اطلاع رسانی و گشت های ساحلی در تفرجگاه ها و شناگاه های هر دو شهرستان اقدامات لازم را انجام دهند.

همچنین صدا و سیمای مرکز استان نسبت به انتشار محتوای هشدار دهنده و اطلاع رسانی مناسب به شهروندان خوزستان در استفاده از بستر رودخانه ها اقدامات لازم را انجام دهد.

در ادامه بر پایداری طرح جوانه ها در سال ۹۸ تاکید شد و مقرر شد آمار دقیق خودکشی ها به تفکیک هر شهرستان جهت تامین اعتبار در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار بگیرد.

همچنین بر اجرای الگوی موفق مداخلات اجتماعی شهرستان بهبهان در آسیب اجتماعی خودکشی برای ۵ شهرستان ایذه، لالی، باغملک، مسجد سلیمان و دزفول تاکید شد.

2fedb431-b7aa-4fd6-9e2b-cd743321e4ff

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.