آیین تجلیل از امدادگران و نجاتگران حاضر در طرح ملی امداد و نجات و جوانان شرکت کننده در طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی سال ۹۸ و امدادرسانی مناطق سیل زده خوزستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، پیش از ظهر امروز یکشنبه ۲۳ تیرماه، مراسم آیین تجلیل از امدادگران و نجاتگران حاضر در طرح ملی امداد و نجات و جوانان شرکت کننده در طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی سال ۹۸ و امدادرسانی مناطق سیل زده خوزستان، به همت معاونت امور جوانان و معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر با حضور مسئولین استانی در سینما هلال اهواز برگزار شد.

تلاش مضاعف امدادگران در جریان سیل کمبود تجهیزات و امکانات را جبران‌ کرد

علی خدادادی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان در این برنامه اظهار کرد: امسال استان خوزستان با بحرانی بی سابقه مواجه شد، چراکه از نظر تاریخی تاکنون اینچنین حجم آبی در استان نداشته ایم.

وی افزود: سیل در خوزستان به تدریج داشت شرایط بدی را ایجاد می کرد که اگر مدیریت خوبی صورت نمیگرفت، با بحران های اجتماعی و غیر قابل کنترلی مواجه میشدیم که تبعات بیشتری داشت.

WhatsApp Image 2019-07-14 at 12.56.44 AM

خدادادی با اشاره به اینکه علیرغم همه مشکلاتی که وجود داشت، در حوزه امدادرسانی سیل تلاش های خوبی صورت گرفت، تصریح کرد: امدادگران و رؤسای جمعیت هلال احمر عدم وجود تجهیزات و امکانات را با تلاش های بی دریغ خود جبران کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به حمایت های بی شائبه مردم کشور، خاطرنشان کرد: حمایت های مردم موجب شد بتوانیم زمینه افزایش تاب آوری افراد متاثر از سیل را فراهم کنیم؛ چرا که حجم حادثه سیل به اندازه ای بود که امکانات و توان جمعیت هلال احمر پاسخگو نبود.

وی تاکید کرد: تلاش همه دست اندرکاران جمعیت هلال احمر موجب شد، کارنامه خوبی در این حادثه داشته باشیم.

خدادادی اشاره کرد: حمایت های مردمی مشوقی برای تلاش امدادگران هلال احمر بود و نیروهای مردمی زمینه ساز مضاعف شدن تلاش های بیشتر در ارائه خدمات و صبوری مردم موجب به وجود آمدن یک همبستگی ملی شد که میتواند درسی برای آیندگان باشد.

وی اظهار امیدواری کرد و گفت: امیدواریم از مجموعه این تلاش ها مستنداتی به عنوان یک بسته آموزشی تهیه شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به اینکه شرایط بحرانی یک فرصتی برای آزمایش و کسب تجربه امدادگران است، بیان کرد: ارزیابی تیم های بین المللی از روند امدادرسانی به سیل زدگان در استان خوزستان مثبت بوده و موجب دلگرمی اعضای جمعیت شد.

وی افزود: رضایت مندی نسبی از فعالیت امدادگران جمعیت هلال احمر از جانب ناظران بین المللی، موجب ارائه کارنامه خوبی از جمعیت هلال احمر شد.

خدادادی عنوان کرد: سیل باعث شد مجموعه های اداری واقف شوند که فعالیت های جمعیت هلال احمر یک نیاز ضروری است.

وی گفت: امیدواریم این سیل فرصتی باشد برای توسعه زیرساخت ها، ارائه آموزش های لازم و تخصصی و همگانی و بتوانیم از این پشتیبانی و اعتبار اجتماعی که تلاش گران زمینه ساز آن شدند، صیانت کنیم.

خدادادی با اشاره به اینکه هلال احمر خوزستان فخر جمعیت های کشور است، تاکید کرد: باید با توسعه، تلاش، اجرا و گسترش طرح ها باعث سر افرازی و سربلندی جمعیت هلال احمر خوزستان باشیم.

در جریان سیل نیروهای هلال احمر بین همه نیروهای امدادی درخشان بودند

در ادامه سید ابوالحسن حسن زاده، امام‌جمعه موقت اهواز گفت: خوزستان مانند دوران دفاع مقدس یک کارنامه بسیار درخشان از خود به جای گذاشت.

وی افزود: تمامی مسئولین کشوری در جریان سفر به استان خوزستان با کمتریت گلایه ای از اقدامات انجام شده باز میگشتند.

WhatsApp Image 2019-07-14 at 12.56.43 AM(2)

حسن‌زاده با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر در جریان امداد همیشه پاسخگو و در صحنه بود، تاکید کرد: هلال احمر بین همه نیروها درخشان بود و در همه جهات ورود می کرد.

وی با صحه گذاشتن بر صحبت های استاندار خوزستان مبنی بر مطرح کردن نظر مسئولین هلال احمر بین الملل در خصوص اینکه ارائه خدمات ارائه شده به سیل زدگان بیش از استاندارد های جهانی بوده است، خاطرنشان کرد: این گفته افتخاری برای نظام‌جمهوری اسلامی و استان خوزستان است، درست است که مشکلاتی وجود داشته است، اما خدماتی که ارائه شده به بهترین نحو بوده است.

امام جمعه موقت اهواز با اشاره به اینکه مهربانی و همدلی از سیل به یادگار ماند، تصریح کرد: انگیزه های انسانی در کنار انگیزه های دینی موجب درخشان شدن کارنامه استان در این عرصه شد و ابراز رضایت مندی رهبر معظم را به دنبال داشت. امیدوارم این روحیه مواسات و همدلی در کنار زندگی ماشینی از بین نرفته و پابرجا بماند.

WhatsApp Image 2019-07-14 at 12.56.43 AM(3)

WhatsApp Image 2019-07-14 at 12.56.43 AM(5)

WhatsApp Image 2019-07-14 at 12.56.43 AM

WhatsApp Image 2019-07-14 at 12.56.44 AM(1)

WhatsApp Image 2019-07-14 at 12.56.43 AM(1)

WhatsApp Image 2019-07-14 at 12.56.44 AM(2)

WhatsApp Image 2019-07-14 at 12.56.44 AM(3)

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.