علیرضا ملک زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با پیش بینی برداشت 65 تن محصول چغندرقند در هر هکتار افزود: عملیات برداشت این محصول تا 10 تیرماه ادامه دارد وپیش بینی می شود بیش از 400 هزار تن برداشت شود.
وی به نقش کشت چغندر قند در اراضی کشاورزی اشاره کرد و گفت: کشت این محصول موجب اصلاح ساختار خاک، افزایش مواد آلی، کنترل بیماری ها و علف های هرز و همچنین اشتغالزایی می شود به گونه ای که کشت هر هکتار چغندرقند به طور متوسط برای 2 تا سه نفر اشتغال ایجاد می کند و برای بیش از700 کشاورز نان آوری دارد.
مدیر جهاد کشاورزی شوش افزود: کمبود کامیون برای حمل محصول چغندرقند به کارخانه ها مشکلاتی ایجاد کرده که این موضوع بصورت جدی درحال پیگیری است.
وی سطح زیرکشت چغندر قند در شوش را معادل 50 درصد کل سطح زیر کشت این محصول در استان خوزستان اعلام کرد و گفت: برای تحویل محصول چغندرقند به کارخانه های تولید شکر با هشت کارخانه درنقش جهان، اصفهان(بنیاد)، اسلام آباد، بیستون کرمانشاه، قزوین، شهرکرد، همدان و کارخانه قند شوش در شمال خوزستان قرارداد منعقد شده است تا به این مراکز انتقال داده شود.
کشاورزان شوش با تولید سالانه حدود 2 میلیون تن محصول نقش مهمی در تولید انواع محصولات به ویژه گندم، ذرت دانه ای و چغندرقند دارند.
7280/3022
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.