اخبار مرتبط

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل ار روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، ابراهیم پیرامون در این باره اظهار داشت:به دنبال راه اندازی خط لوله ٤٢ اینچ صادراتی با تلاش صورت گرفته از سوی واحدهای عملیاتی، فنی، تعمیراتی، خدماتی و پشتیبانی، کار تعمیر و جوشکاری خط لوله 36 اینچ نفت صادراتی نفت و گاز آغاجاری به پایان رسید.
وی گفت: پس از چند شبانه روز کار فشرده، عملیات تعمیر بر روی محل آسیب دیده انجام شد و پس از آن با ایجاد جریان تدریجی در خط صادراتی36 اینچ، جوشکاری آن به اتمام رسید.
مهندس پیرامون افزود: با انجام این عملیات و راه اندازی خطوط لوله 36 و 42 اینچ، وضعیت تولید صادرات نفت و تأمین خوراک پالایشگاه اصفهان به وضعیت قبل از حادثه بازگشت.
روز دوشنبه هفته گذشته خط لوله 42 اینچ نفت امیدیه هنگام تعمیرات در اثر برخورد لودر با این لوله نفتی دچار نشت و آتش سوزی شد و در پی آن نیز خط 12 اینچ انتقال گاز مایع مجاور آن نیز دچار حریق شد.
در جریان این حادثه به دستور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، رئیس خدمات عملیات، رئیس HSE، رئیس بازرسی خطوط لوله و سرگروه آزمایش چاه شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری برکنار شدند.
این آتش سوزی در پنج کیلومتری جاده امیدیه به اهواز رخ داد. شهرستان امیدیه در جنوب شرقی خوزستان و مرکز آن در فاصله 125 کیلومتری اهواز قرار دارد.
/6002/9931
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.