اخبار مرتبط

شاهین هاشمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جوانان منطقه برای حفاظت از شهر در برابر هجوم سیلاب با امکانات ساده و اندک همچنان پای کار هستند.
هاشمی افزود: با بسیج امکانات و تلاش شبانه روزی و در خور تحسین مردم و احداث و تحکیم بخشی سیل بندها ، آب هنوز به این شهر رخنه نکرده است.
وی گفت: بخشی مهمی از اثاثیه مردم این شهرستان به همراه احشام آنان به نقاط امن انتقال یافته و از این بابت نگرانی نداریم.

** ساماندهی سیل بندها در شهر ، تلاش برای خروج روستاییان در معرض خطر سیلاب
فرماندار حمیدیه گفت: ساماندهی و تحکیم بخشی سیل بندها در داخل شهر و تلاش برای خروج و تخلیه روستاهای در معرض خطر به صورت همزمان صورت می گیرد و این کار سختی است.
استاندار خوزستان روز شنبه از ساکنان شهرهای 6 شهر سوسنگرد ، رفیع ، بستان ، کوت سید نعیم ، ابوحمیظه و حمیدیه خواست برای در امان ماندن از خطر سیلاب مهیب ، شهر و کاشانه خود را ترک کنند.
فرماندار حمیدیه افزود: اردوگاه های شهید غلامی، شهید فرجوانی، ثامن الائمه و جوادالائمه برای اسکان موقت اهالی شهر حمیدیه تعیین شده اند.
رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان حمیدیه همچنین در خصوص تعداد روستاهای تخلیه شده بیان داشت: تاکنون 16 روستای حاشیه رودخانه کرخه و در معرض خطر سیلاب تخلیه یا در حال تخلیه هستند.


**کمک های اهدایی مردم نوع دوست کرمان
وی همچنین گفت: کمک های اهدایی مردم نوع دوست کرمان سه شنبه شب به شهرستان سیل زده حمیدیه رسید، این کمک ها شامل تجهیزات امدادی ، اقلام ضروری و مایحتاج عمومی ، امکانات پزشکی و دارویی از طریق یک فروند هواپیما به اهواز ارسال و سپس به شهرستان حمیدیه انتقال یافت.
وی با بیان اینکه هدایای مردم کرمان در حال توزیع بین مردم سیل زده و گرفتار سیلاب منطقه می باشد افزود:در کنار این هدایا ، یک تیم کامل امداد و نجات نیز برای یاری رسانی به ساکنان این شهرستان در حال خدمت رسانی است.
فرماندار حمیدیه گفت:شهرستان 60هزار نفری حمیدیه در 25کیلومتری غرب اهواز واقع شده است.
تاکنون 234 روستای استان در حوضه های رودخانه کرخه، دز و کارون در فهرست روستاهای درمعرض خطر سیلاب اعلام شده که تعدادی تخلیه شده یا در حال تخلیه هستند.
حدود 400هزار نفر از ساکنان شهرها و روستاهای دشت آزادگان ، شوش ، باوی ، دزفول ، شوشتر(شعیبیه)، هویزه ، حمیدیه ، خرمشهر ، اهواز(الهایی و اسماعیلیه) در معرض خطر سیلاب و آبگرفتگی هستند.
بر اساس اعلام جمعیت هلال احمر خوزستان 152 تیم برای امداد رسانی به سیل زدگان تشکیل شده ، 47 اردوگاه برای اسکان سیل زدگان در استان ایجاد شده و بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون 61هزار نفر در این اردوگاه ها اسکان داده شده اند.
بر اساس اعلام سازمان آب و برق خوزستان در 20 روز نخست فروردین ماه 9.7میلیارد متر مکعب سیلاب از طریق سدهای کرخه ، دز و گتوند وارد خوزستان شده است.
6065/6002
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.