به گزارش روز یکشنبه ایرنا از میراث آریا، علی اصغر مونسان با اشاره به قرار گرفتن در آستانه فرا رسیدن تعطیلات نوروز و برنامه ریزی مردم برای سفرهای این ایام، افزود: خوزستان دارای جاذبه های بی نظیر گردشگری و نیز آثار فرهنگی تاریخی بسیار زیبا و ماندگاری است که بازدید از این آثار و جاذبه ها می تواند خاطره خوشی را برای مسافران و گردشگران در سفر به این استان رقم بزند.
مونسان گفت: رود کارون به عنوان یکی از زیباترین و خاطره انگیزترین مراکز گردشگری طبیعی در کنار دیگر آثار تاریخی و گردشگری این استان از جمله رود اروند و نیز تالاب شادگان و ... همه و همه مقاصد گردشگری طبیعی در این استان هستند.
معاون رییس جمهوری افزود: سازه های آبی شوشتر، چغازنبیل، مسجد جامع شوشتر، قلعه شوش، آپادانا و مقبره دانیال نبی(ع) از دیگر جاذبه های گردشگری در خوزستان است که مقصد بسیار مناسبی برای گردشگران داخلی و خارجی به حساب می آید.
او در ادامه به مهمان نوازی و خونگرمی ساکنان خوزستان از جمله قوم عرب در این استان اشاره کرد و گفت: هموطنانمان در خوزستان مردمانی خونگرم و مهمان نواز هستند که با رویی گشاده و آغوشی باز میزبان گردشگران و مسافران نوروزی اعم داخلی و خارجی هستند و هر گردشگری که به این استان سفر کند خاطره خوش آن سفر تا سال ها در ذهن او باقی خواهد ماند.
مونسان در ادامه افزود:یکی از ویژگی های مردم استان خوزستان از جمله عرب زبانان ساکن این استان مهمان نوازی مثال زدنی آنها و رسوم ماندگارشان در میزبانی از مهمانان است و با احداث مضیف در فضایی صمیمی و زیبا از مهمانان پذیرایی می کنند.
رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در این استان اشاره کرد و بیان کرد: این همه درحالی است که استان خوزستان مهمترین مقصد کاروان های راهیان نور است و در تعطیلات نوروز مردم عزیز ما با سفر به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس به مقام شامخ شهیدان سرافراز میهن ادای احترام می کنند.
مونسان گفت: ایرانیان بسیاری سال نو و لحظه تحویل سال را در کنار قبور مطهر شهدا و مناطق عملیاتی دفاع مقدس سپری می کنند که این نیز خود یک رسم زیبا و نشان دهنده عمق ارادت مردم قدرشناس ایران به مقام شامخ شهیدان است.
وی در ادامه به گردشگری آبی در خوزستان اشاره کرد و اضافه کرد:رودهای کارون و اروند ظرفیت های مهمی برای توسعه گردشگری آبی در خوزستان هستند که می توانند به رونق و توسعه گردشگری در این استان کمک کنند.
معاون رییس جمهوری ادامه داد:توسعه گردشگری به تولید ثروت و ایجاد اشتغال و درآمدزایی در کشور کمک می کند و رونق گردشگری در خوزستان و در کنار مردم خونگرم و مهمان نواز این استان خاطرات سفرهای نوروزی را دو چندان می کند.
فراهنگ ** 3377 ** 1355 ** 6037
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.