اخبار مرتبط

سه طرح بهداشتی درمانی مرکز غربالگری سرطان و طرح توسعه اورژانس بخش مراقبت های ویژه داخلی بزرگسالان و کودکان (ICU) بیمارستان گلستان اهواز با حضور وزیر بهداشت و درمان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، عصر امروز چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه، سه طرح بهداشتی درمانی بیمارستان گلستان اهواز شامل مرکز غربالگری سرطان و طرح توسعه اورژانس، بخش مراقبت های ویژه داخلی بزرگسالان و کودکان به حضورسعید نمکی، وزیر بهداشت و درمان کشور افتتاح شد.

مرکز غربالگری سرطان بیمارستان گلستان اهواز با 700 مترمربع مساحت و یک و نیم میلیارد تومان هزینه و تجهیز راه اندازی شد.

در این مرکز علاوه بر ویزیت بیماران توسط متخصصین رادیوتراپی و آنکولوژی مراحل تشخیصی، پاراکلینیکی جهت غربالگری و تشخیص زود هنگام سرطان های شایع نظیر روده بزرگ، پستان و رحم و سونوگرافی انجام می شود.

همچنین این مرکز دارای فضای آموزشی و پژوهشی بوده و از حضور اساتید هیات علمی و پرستاران مجرب بهره می برد.

گفتنی است، طرح توسعه اورژانس بیمارستان گلستان اهواز به مساحت 2400 مترمربع و با هزینه و تجهیز نه میلیارد و پانصد میلیون تومان راه اندازی شد.

بزرگترین مجتمع اورژانس کشور ( با اضافه شدن 2400 متر مربع به فضای اورژانس فعلی به 4800 متر مربع خواهد رسید). این مجتمع در مجموع شامل  70 تخت بستری و بخش های اورژانس جراحی (جراحی عمومی، ارتوپودی، جراحی مغز و اعصاب) اورژانس داخلی، اورژانس قلب و عروق، اورژانس روانپزشکی است.

لازم به ذکر است، اورژانس استروک(سکته حاد مغزی) براساس استانداردهای وزارتی و در فضای کاملا مجزا از اورژانس داخلی و تحت نظارت ویژه متخصصین نورولوژی ایجاد گردیده است.

همچنین برای اولین بار در این مجتمع اورژانس فضاهای آموزشی مجهز برای گروه های آموزشی، دانشجویان و اساتید دانشگاه در نظر گرفته شده است.

در ادامه این مراسم، بخش مراقبت های ویژه داخلی، بزرگسالان و کودکان (ICU) به مساحت 330 متر مربع و با هزینه و تجهیز دو میلیارد تومان راه اندازی شد. این مرکز دارای 10 تخت مجهز، مراقبت های ویژه ( سه تخت کودکان و هفت تخت بزرگسالان) و دستگاه های روزآمد و پیشرفته می باشد.

WhatsApp Image 2019-02-13 at 7.37.12 PM

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.