اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا همایش بین المللی مهندسی رودخانه هر 2 سال یک بار به میزبانی اهواز برگزار می شود و سابقه این شهر در برگزاری این همایش به 26 سال می رسد.
امسال برای نخستین بار همایش مهندسی رودخانه 9 و 10 بهمن ماه در مرکز همایش های بین المللی سازمان آب و برق برگزار شده و پیش از این دانشکده علوم آب دانشگاه شهید چمران اهواز مسئولیت برگزاری همایش را عهده دار بوده است.
روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز اعلام کرد قرار بر این بوده که سازمان آب و برق خوزستان امسال متولی برگزاری همایش مهندسی رودخانه باشد.
رئیس روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان در گفت وگو با ایرنا هر گونه مسئولیت برای دعوت از رسانه ها را رد کرد و آن را بر عهده شرکت «دزآب» که امسال مجری همایش بوده، عنوان کرد.
از سوی دیگر حسینی دبیر یازدهمین همایش مهندسی رودخانه نیز اظهار داشت که تنها برگزاری همایش بر عهده این شرکت بوده و برنامه ریزی برای دعوت از رسانه از وظایف روابط عمومی سازمان آب و برق بوده است.
همایش بین المللی مهندسی رودخانه به منظور تبادل اطلاعات و ارائه نتایج آخرین دستاوردهای تحقیقاتی در زمینه مهندسی رودخانه با تاکید بر چالش های اخیر که شامل تغییر اقلیم، خشکسالی و بحران کمی و کیفی آب رودخانه ها است برگزار می شود.
انتقال آب بین حوزه ای، خشکسالی و تغییر اقلیم (رودخانه ها و تالابها)؛ سازه های هیدرولیکی در رودخانه ها؛ محیط زیست رودخانه ها و تالاب ها؛ مدیریت رودخانه ها، تالاب ها و سواحل؛ هیدرولیک جریان، رسوب، مورفولوژی و فرسایش در رودخانه ها و تالاب ها و مدلسازی در رودخانه ها و تالاب ها (هیدرولیک، رسوب و کیفیت) از محورهای این سمینار بوده است.
محمد حاج رسولی ها مشاور وزیر نیرو و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران که از موافقان سدسازی و طرح های انتقال آب است، برای سخنرانی در این همایش به اهواز سفر کرده بود.
شنیده ها حاکیست در این همایش 10 سخنران کلیدی از دانشگاه های خارج از کشور سخنرانی کرده اند.
با توجه به وجود پنج رودخانه بزرگ و قرار گرفتن 25 درصد مساحت تالاب های کشور در خوزستان، از سوی دیگر درگیری این استان با مسایلی مانند انتقال آب بین حوزه ای، خشکیدگی رودخانه ها، سوءمدیریت منابع آب، سد گتوند، سیلاب ها، آورد رودخانه ها، آلودگی ها و کیفیت آب برگزاری این همایش اهمیت بسیاری برای این استان داشته و همیشه از سوی رسانه به صورت گسترده پوشش داده می شد.
9754/6064
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.