اخبار مرتبط

سرپرست معاونت گردشگری خوزستان، اظهار داشت: در سال 1392، نخستین فاز از این پروژه به مرحله اجرا درآمد که طی آن عملیات خاکریزی سایت رگبه انجام شد و چندین آلاچیق نیز در محل احداث و یک مضیف نیز در آن راه‎اندازی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، پیمان نبهانی گفت: فاز دوم پروژه نیز که طی دو روز گذشته کلید خورد با اعتباری بالغ بر 450 میلیون تومان و در راستای لایروبی مسیر رگبه تا جزیره تالاب درحال انجام است؛ این در حالی است که فاز سوم نیز شامل لایروبی مسیر جزیره تا آبادان و فاز چهارم نیز شامل ساماندهی سایت فعلی است که قرار است با همکاری شهرداری و دهیاری عملی شود.

وی با اشاره به این ‎که پروژه در راستای ترویج و رونق گردشگری آبی در تالاب شادگان کلید خورده است، افزود: موضوع این پروژه در مجموع، ایجاد مسیرهای دسترسی از روستای رگبه به جزیره تالاب شادگان و از جزیره به آبادان می‎باشد؛ این بدان معنا است که قصد داریم طی این پروژه مسیری یک و نیم کیلومتری را از رگبه به منظور خارج شدن این روستا از حالت بن‎بست ایجاد کنیم تا این روستا قابلیت گردشگری آبی را پیدا کند و قایق‎ها نیز دیگر نیازی به مراجعه به روستای صراخیه نداشته باشند و به صورت مستقیم از مسیری که به واسطه این پروژه گشایش خواهد شد امکان تردد را داشته باشند.

سرپرست معاونت گردشگری اداره‎کل میراث فرهنگی خوزستان، اضافه کرد: با ایجاد این مسیر، قایق‎ها، از روستای رگبه به سمت جزیره حرکت می‎کنند و از جزیره نیز مسیر آبی چند کیلومتری را تا نزدیک آبادان طی خواهند کرد.

وی با بیان این‎ که در حال حاضر مسیر منتهی به آبادان خشک است ابراز امیدواری کرد، و در ادامه عنوان کرد: با پیگیری مسئولان محلی و آب‎گیری‎های لازم، دسترسی کامل به آبادان توسط این مسیر آبی مهیا شود.

نبهانی خاطرنشان کرد: با انجام این پروژه، دسترسی به جزیره تالاب از دو روستای رگبه و صراخیه مهیا خواهد شد؛ این درحالی است که تا پیش از این تردد گردشگران فقط از روستای صراخیه انجام می‎شد که با احداث این مسیر گردشگری، روستای رگبه نیز به چرخه کاری اقتصاد گردشگری وارد خواهد شد.

وی با بیان این‎ که پروژه کلنگ‎زنی سایت گردشگری رگبه، یکی از آیتم‎های چندگانه‎ای است که در شهرستان شادگان مدنظر قرار داده‎ایم، افزود: باوجود این‎که شادگان، شهرستان محرومی است، اما به واقع دارای ظرفیت‎های فراوانی است که این ظرفیت‎ها قابلیت این را دارا هستند که پشتیبان خوبی برای یکدیگر باشند؛ از این رو ما این ظرفیت‎ها و جاذبه‎ها را مدنظر قرارداده‎ایم و بنا داریم سایت‎های دیگری را نیز در آینده در برنامه احداث قرار دهیم.

سرپرست معاونت گردشگری اداره‎کل میراث فرهنگی خوزستان در ادامه به جاذبه‎های گردشگری روستای رگبه اشاره و تصریح کرد: بافت روستا، تنوع جانوری، تنوع گیاهی و نوع خاص گردشگری تالاب از جمله مواردی هستند که در بین گردشگران طرفداران بسیاری دارد و مجموع این ظرفیت‎ها باعث شد که ما برای این منطقه یک مسیر گردشگری تعریف کنیم.

وی تأکید کرد: روستاهای رگبه، صراخیه یا ونیز ایران، دریاچه زیبای روستای صلیحاویه و نیز ظرفیت‎های بوم‎گردی روستای ام‎الحجار جاذبه‎هایی هستند که در فاصله نزدیک به هم قرار گرفته‎اند و با همپوشانی کاربری‎ که دارند در ایجاد محیطی جذاب برای گردشگران موثر هستند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.