غلامرضا شعبانی‌بهار روز شنبه در مجمع انتخاب رئیس هیات تیراندازی با کمان خراسان شمالی اظهار داشت: این رشته را به دلیل گرانی، نمی توان همگانی کرد و افرادی که به تیم ملی دعوت می شوند باید هزینه های خود را بپردازند و اینکه فلان ورزشکار ما با کمان قرضی تیر می زند، می تواند نزند، زیرا مسئولیت ما در درجه اول آموزش است و ما با این منابع مالی محدود نمی توانیم چنین هزینه هایی را تأمین کنیم.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه فدراسیون در درجه نخست استعداد یابی و کمک به ارتقای آموزشی ورزشکاران است، افزود: رمز پویایی این رشته برای رسیدن به قله، استعدادیابی است و ما نیز توجه به استعدادهای جوان و نوجوان را در دستور کار فدراسیون قرار داده ایم.

شعبانی بهار با تاکید بر حضور بانوان در این رشته، اضافه کرد: باید تلاش کنیم تا زمینه حضور بانوان و دختران در این ورزش بیشتر شود و قشر معلول نیز در این رشته پیشرفت خوبی دارند به طوری که در یک سال می توانند مهارتی را که یک فرد عادی در ۳ سال کسب می کند به دست آورده و حتی در تیم ملی حضور پیدا کنند.

وی با تقدیر از قول مساعد استاندار خراسان شمالی برای کمک به تأمین زیرساخت های این استان در رشته تیراندازی با کمان، گفت: هر جا که احساس نیاز کردید از کمک استاندار بهره بگیرید و با توجه به درخواست استان برای میزبانی مسابقات این رشته،  ما هم کمک می کنیم تا این میزبانی محقق شود و البته استاندار هم برای تجهیز سایت و تکمیل آن وعده داده است.

شعبانی بهار افزود: شعبانی بهار تاکید کرد: استاندار خراسان شمالی وعده داده که با حمایت از تشکیل تیم و خرید ورزشکار، تا سال آینده تیم این استان در لیگ برتر حضور داشته باشد و تیراندازان این خطه باید بر حضور در لیگ برتر تمرکز کنند.

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان، با بیان اینکه خراسان شمالی ظرفیت خوبی در این رشته دارد، اظهار داشت: برخی استان ها از افزایش آمار ورزشکاران این رشته غافل هستند و اما وجود مدیریت ارشد همدل با عرصه ورزش در خراسان شمالی غنیمتی است که می تواند به ارتقای کمی و کیفی این رشته کمک کند.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی نیز در این نشست با بیان اینکه جامعه ورزشی معلولان نگاه ویژه‌تری برای حل مشکلات خود می خواهد، اظهار داشت: این افراد اگر حمایت شوند قول می دهیم حتی در پارالمپیک هم حضور پیدا کنند.

کورش بهادری اظهار داشت: هم اکنون ۱۸ نفر از معلولان ما در رشته تیراندازی با کمان کار می کنند و اگر معلولی بخواهد در کلاس های مربیگری شرکت کند هزینه آن رایگان خواهد بود.

وی افزود: این استان ۲ تیرانداز در تیم ملی دارد و یکی از تیراندازان معلول نیز برای حضور در تیم ملی دعوت شده است.

در پایان این مجمع انتخاباتی، حکمت شیردل که تا کنون سرپرستی هیات تیراندازی با کمان خراسان شمالی را عهده دار بود با رای اعضا به مدت چهار سال به ریاست این هیات برگزیده شد.

همچنین امروز با حضور رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان، سالن تخصصی تیراندازی و سایت تیراندازی با کمان این استان به بهره برداری رسید.

هیات تیراندازی باکمان خراسان شمالی ۳۰۰ عضو بیمه شده دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.