محمدعلی شجاعی روز سه شنبه در آیین تقدیر از برگزیدگان عرصه استاندارد این استان اظهار داشت: صنایع بزرگ، همانند آنچه در سایر استان ها انجام می شود، مکلف به انجام مسئولیت های اجتماعی هستند، اگر این کار در دیگر استان ها خلاف است آنها هم در اینجا تخلف کنند و اگر خلاف نیست، مردم این استان را از مزایای آن بی نصیب نگذارند.

وی با بیان اینکه انجام مسئولیت های اجتماعی توسط صنایع بزرگ، مطالبه بحق مردم استان است، بر پیگیری برای تحقق آن تاکید کرد و گفت: صنایع بزرگ از امکانات این استان استفاده می کنند، تولید و صادرات دارند اما نیاز خود را از تولیدات خارج از استان تامین می کنند.

وی گفت: البته که اجازه ادامه این وضعیت و رفتار را به آنان نمی دهیم و نمی گذاریم از زیرساخت های این استان استفاده کنند اما از تولیدات داخل خریداری نکنند و بر اثر این بی توجهی آنان، فروش واحدهای تولیدی استان با مشکل روبه رو باشد.

استاندار خراسان شمالی افزود: صنایع در این استان بدعادت شده اند و به بهانه های مختلف، مسئولیت اجتماعی خود را انجام نداده اند اما دیگر اجازه ادامه این رویه را نمی دهیم.

شجاعی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه تولیدات باید صادرات‌محور و قابل رقابت در بازار باشد بر ارتقای کیفیت کالاهای تولیدی تاکید کرد و گفت: کالاها باید با رعایت استانداردها تولید شود.

وی درباره حمایت از واحدهای تولیدی نیز گفت: حمایت و ارائه بسته های حمایتی باید دارای زمان باشد، در غیر این صورت، حمایت های بیجا مانعی برای رشد و پیشرفت واحدهای تولیدی خواهد بود

وی با اشاره به اینکه استانداردسازی در کشور روند رو به رشدی داشته، گفت: انعقاد بیش از ۵۰ تفاهم نامه استاندارد با دستگاه های اجرایی، به معنای توجه دولت به این موضوع است.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر نقش استاندارد در رونق تولید گفت: نمی توانیم حرف از رونق تولید بزنیم اما کیفیت و استانداردسازی را مورد توجه قرار ندهیم.

استاندارد خواست اسلام است

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی هم استاندارد، را یک فرهنگ عنوان کرد و گفت: در دین اسلام هم بر کیفیت انجام کارها تاکید شده است و باید برای ترویج فرهنگ استاندارد، ایمان و وجدان کاری را بیدار نگاه داریم.

حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی اظهار داشت: انسان همیشه در محضر خداست و نباید در انجام کارها کم بگذارد.

امام جمعه بجنورد خاطرنشان کرد: در دین اسلام، سرهم بندی کردن کارها و انجام امور بدون دقت، مورد پذیرش نیست، بلکه توصیه شده کار باید محکم و استاندارد باشد تا ماندگار شود.

امام جمعه بجنورد تصریح کرد: اینکه ساختمانی به علت رعایت نشدن ضوابط و استانداردها، دچار تخریب شود در جامعه اسلامی بسیار زشت است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.