اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محسن نجات روز شنبه در نشست خبری اظهار داشت: در قالب این طرح به خانواده محروم پنج میلیون ریال مساعدت می شود.
وی افزود: تلاش داریم با توزیع کمک نقدی به خانواده های محروم که زیر پوشش نهادهای حمایتی نیستند، نوروز خوبی را برای آنان رقم بزنیم.
وی افزود: گرانی و افزایش قیمت ها سبب شده تا درخواست برای کمک از هلال احمر بیشتر شود و کمک برای تامین هزینه های دارو و درمان، بیش از هر درخواست دیگری مطرح می شود.
وی گفت: با توجه به اینکه پوشش بیمه ای برای تامین هزینه های دارو کم است، برخی افراد نیازمند دست به دامان هلال احمر می شوند.
وی همچنین از حمایت از مبتلایان ضایعه نخاعی خبر داد و گفت: قرار است فهرست مبتلایان ضایعه نخاعی استان توسط بهزیستی ارائه تا به هر یک از این افراد 12 میلیون ریال پرداخت شود.

* آغاز طرح نوروزی از امروز
نجات در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به آغاز طرح نوروزی این جمعیت از امروز گفت: در این طرح، 22 پایگاه امدادی در جاده های استان با مشارکت 300 امدادگر به مسافران خدمات رسانی می شود که امدادگران پیش از آغاز طرح نوروزی آموزش های لازم را فراگرفته و بازآموخته اند.
وی اظهار داشت: این جمعیت در طرح نوروز 98 برای خدمات رسانی به مسافران، 11 پایگاه ثابت جاده ای و پنج پایگاه موقت را ایجاد می کند و 2 پایگاه تخصصی کوهستان و واکنش سریع این جمعیت نیز آماده خدمت رسانی هستند.
وی افزود: جمعیت هلال احمر استان یک پایگاه ثابت و یک پایگاه موقت برای امدادرسانی در حادثه های کوهستان برای طرح نوروزی فعال خواهد کرد.
نجات خاطرنشان کرد: بالگرد امدادی هلال احمر هم در طرح نوروزی به کار گرفته می شود که بازه زمانی حضور آن از ششم فروردین 98 تا پایان طرح یعنی 17 فروردین ماه پیش بینی شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در طرح نوروز 98، 300 امدادگر و در مجموع 2 هزار و 420 نفر روز نیروی امدادگر و نجاتگر به کار گرفته می شود.
استان 863 هزار نفری خراسان شمالی در حد فاصل استان های شمالی به مشهد مقدس واقع است که محورهای ارتباطی استان بویژه جنگل گلستان به بجنورد از پرترددترین محورهای کشور است.
خراسان شمالی با حوادث متعددی درگیر است که مهم ترین آنها حوادث جاده ای، سیل و زلزله است.
7185/5132
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.