به گزارش ایرنا؛ روح الله براتیان روز یکشنبه در جمع خبرنگاران استان افزود: همچنین ۹۹۰ میلیارد ریال بدهی شهرداری اکنون به ۵۲۰ میلیارد ریال رسیده که در کنار آن حقوق پرسنل و پیمانکاران و ... نیز پرداخت شده است.
وی با تاکید بر توجه به حاشیه شهرها، اظهار داشت: در این راستا پنج پارک در انتهای خیابان حر، دوبرار، باقرخان، میدان امام حسین (ع) و صادقه طی امسال ایجاد شده است.
وی با اشاره به ایجاد ۱۰ هکتار توتستان در حاشیه کمربندی شمال شهر، افزود: طرح توسعه این توتستان در ۲۰ هکتار دیگر نیز در دست انجام است که بزرگترین توتستان کشور خواهد بود.
براتیان با اشاره به افزایش حدود ۴۰۰ درصدی قیمت قیر از ابتدای اردیبهشت ماه امسال تاکنون، گفت: با این وجود به اندازه پولی که داشتیم برای آسفالت هزینه کردیم ولی چون هزینه ها بالا بود فضای کمتری آسفالت شد.
وی اختلاف موجود بین وزارت نفت و وزارت کشور بر سر قیمت قیر را از دلایل عدم تحویل قیر تا امروز دانست و افزود: در حال حاضر این مساله حل شده و قیف و قیر موجود است ولی کسی نیست که بریزد.
شهردار بجنورد در رابطه با تخریب میدان کارگر نیز اظهار داشت: این میدان با توجه به عرض کم جوابگوی گره ترافیکی بالا نیست بنابراین منتظر مصوبه شورای همتا برای تبدیل آن به چهارراه هستیم.
وی به شایعات مربوط به حاشیه های موجود با شورای شهر نیز اشاره کرد و گفت: هیچ حاشیه ای نداریم فقط بر اساس جایگاه قانونی می توانم به مصوبات شورا اعتراض کنم.
براتیان اولویت های عمرانی را بر مبنای پروژه های مهم دانست و افزود: با این وجود پروژه ای تعطیل نمی شود ولی پرداخت حقوق پرسنل و ارائه خدمات به شهروندان، سرپانگه داشتن سازمان آتش نشانی، پارک موتوری، آرامستان و رفت و روب شهر در اولویت است.
وی در رابطه با عدم تخصیص اعتبار برای تامین اتوبوس نیز گفت: قرار بود ابتدای سال ۹۷ مبلغ ۳۵ میلیارد ریال اعتبار برای خرید هفت دستگاه اتوبوس از محل سفر رهبری داده شود و هفت دستگاه از شهرداری تامین کند.
وی افزود: با این وجود تا الان فقط ۹ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال تخصیص یافته که با وجود افزایش قیمت اتوبوس از پنج میلیارد ریال به ۱۷ میلیارد ریال حتی نصف اتوبوس هم نمی توان خرید.
براتیان در خصوص استخر بانوان نیز اظهار داشت: تا الان برای این استخر پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال هزینه شده و هیچ مشکل خاص بهداشتی و امنیتی ندارد و بعد از عید افتتاح می شود.
وی پاکسازی شهر به صورت ویژه برای آماده سازی نوروز، رنگ آمیزی جداول، نصب و ترمیم تابلوهای راهنمایی و رانندگی و بازپیرایی درختان را از مهمترین اقدامات برای این ایام ذکر کرد.
شهردار بجنورد افزود: امسال برای اولین بار پارک شهر بجنورد محلی برای تجمع نوروز خواهد بود که یک خانه روستایی با پنج هزار متر مربع وسعت و دکور روستایی در آن آماده می شود.
وی با تاکید بر اینکه از ۲۵ اسفند امسال تا ۲۰ فروردین ماه سال آینده حتی یک نفر متکدی نمی تواند در شهر باشد، اظهار داشت: اگر حتی یک نفر متکدی در شهر دیده شود به ازای هر یک نفر متکدی یک نفر در حوزه مربوطه اخراج می شود.
براتیان در خصوص ساماندهی دست فروشان نیز گفت: در محل چهارراه مخابرات و امیریه مرکز بزرگی برای عرضه محصولات دست فروشان ایجاد می شود و ۴۰۰ غرفه روز بازار نیز از ۱۵ اسفند تا ۲۰ فروردین ماه سال ۹۸ به صورت رایگان در اختیار آنها قرار می گیرد.
وی در رابطه با قراردادهی انجام نشده با سرمایه گذاران نیز افزود: هم اینک سرمایه گذاران جواب مثبت و منفی به ما نداده اند ولی با توجه به افزایش ۴۰۰ درصدی تورم چه کسی حاضر به سرمایه گذاری می شود.
براتیان همچنین از خرید ۱۰۰ سطل زباله خبر داد که تا سه ماهه اول سال آینده در سطح شهر نصب می شود.
وی بازگشایی خیابان قیام را نیازمند کار فرابخشی و همراهی تمام سازمان ها دانست و گفت: هم اینک ۳۰ هزار متر زمین مردم برای تعریض این خیابان با توافق انجام گرفته به صورت رایگان در اختیار شهرداری قرار گرفته و بزودی انجام می شود.
شهردار بجنورد بودجه پیش بینی شده برای امسال را یک هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال ذکر کرد که در خوش بینانه ترین حالت یک هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال آن تحقق می یابد.
وی با اشاره به پرداخت تمام معوقات پیمانکاران و عیدی، پاداش و دیگر معوقات، گفت: برای سال ۹۸ نیز مبلغ بودجه یک هزار و ۸۶۰ میلیون ریال بسته شده که حتی اگر تمام آن محقق شود یک پنجم خدمات امسال را می توانیم انجام دهیم.
به گزارش ایرنا؛ نشست خبری شهردار بجنورد در محل نهالستان زیبای شهرداری برگزار شد.
ط/ 6042
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.