اخبار مرتبط

حجت الاسلام علی اکبر صفری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر این اساس از 25 اسفندماه امسال تا 15 فروردین ماه سال 98 این بقاع برای پذیرایی از مسافران و زائران آماده سازی می شوند.
وی تقویت باورهای دینی و مذهبی و ارتقای سطح فکری و فرهنگی زائران و مسافران نوروزی، تبلیغ و ترویج سنت‌های اصیل اسلامی در عید نوروز و خدمت‌رسانی مطلوب به زائران اماکن متبرکه را از مهم ترین اهداف این طرح برشمرد.
وی همچنین برپایی ایستگاه صلواتی، فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ وقف، فعالیت های فرهنگی در امامزاده ها و گسترش معارف اهل بیت و قرآنی را از دیگر اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.
حجت الاسلام صفری افزود: اجرای برنامه های ویژه تحویل سال نو، اعزام مبلغان بومی و اعزامی از قم به چندین بقعه شاخص استان، پاسخگویی به مسائل شرعی و شبهات و مشاوره وقف و خانواده را از مهم ترین برنامه های این طرح است.
وی برپایی غرفه نقاشی، کودک و نوجوان و خیمه های معرفت و اقامه نماز جماعت در امام زادگان را از دیگر برنامه ها برشمرد و گفت: قبل از اجرای طرح نیز مراسم غبارروبی و عطرافشانی امام زادگان انجام می شود.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی اظهار داشت: در کنار این برنامه ها تعدادی از مساجد و بقاع متبرکه نیز برای اسکان اضطراری مردم در مواقع بحران آماده سازی می شوند.
وی افزود: همچنین افزون بر هشت امام زاده شاخص در مسیر ورودی تا خروجی استان از قبیل امامزاده سید عباس، سید اسماعیل بابا امان و ایوب نبی در بجنورد، حمزه رضا و عبدالرضا در شیروان نیز که دارای زائرسرا هستند برای اسکان زائران و مسافران در نظر گرفته شده است.
به گزارش ایرنا؛ استان خراسان شمالی با 863 هزار نفر جمعیت در شمال شرق کشور، بین دو قطب زیارتی مشهدالرضا (ع) و گردشگری شمال واقع شده و هرساله زائران و گردشگران بی شماری از این خطه گذر می کنند.
خراسان شمالی پنج هزار و 610 موقوفه و 11 هزار و 690 رقبه دارد.
ط/ 6042
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.