اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی و صنایع کوچک خراسان شمالی روز چهارشنبه در مورد ویژگی های این نمونه از دست بافته های داری گفت: سفره کردی از جمله دست بافته های استان است که مهر اصالت یونسکو را دارد و تلفیق گلیم و فرش کردی نمونه زیبا و منحصر به فردی بافته و در شهرک صنعتی بیدک رونمایی شد.
سیاوش وحدت گفت: با توجه به جمعیت 21 هزار نفری بافندگان فرش استان خوشه فرش در جهت ارتقای صنعت فرش در خراسان شمالی ایجاد شد.
وی افزود: بخش بزرگی از بافندگان استان در روستاها سکونت دارند و ارتقای این صنعت می تواند در توسعه استان به ویژه در ارتقای اقتصاد روستایی و کاهش محرومیت عامل تاثیر گذاری باشد.
مدیر شرکت چمن رخ خراسان شمالی نیز در این مورد گفت: این فرش که توسط یک بافنده حرفه ای گلیم و یک بافنده فرش این شرکت در مدت 2 ماه بافته شد، دارای 3 قسمت است.
حامد چمن رخ افزود: و علاوه بر بافته شدن نشان شرکت شهرک های خراسان شمالی و شرکت چمن رخ در قسمت بالا و پایین این دست بافته در قسمت میانی آن طرح ترنج گلیم نقش بسته است و حاشیه های آن نیز برگرفته از نقش گلیم است.
سفره کردی نمونه ای دست بافته های منحصر به فرد بانوان خراسان شمالی است و نقوش آن فرهنگ و هنر، باورها آداب و رسوم و تاریخ کردهای خراسان شمالی را به تصویر می کشد.
خراسان شمالی 15 شهرک و ناحیه صنعتی دارد و خوشه صنعتی فرش استان در سال 91 توسط شرکت شهرک های صنعتی ایجاد شد. در خراسان شمالی 21 هزار بافنده دست بافته های داری فعالیت می کنند.
ب/ 6042
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.