قربان میرزایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران به مناسبت هفته دولت افزود: حجم صادرات خراسان رضوی در این مدت شامل 849 هزار تن کالا به ارزش 721 میلیون دلار رشد داشته است.
وی ادامه داد: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه پارسال از لحاظ وزن 19 درصد و از لحاظ ارزش 29 درصد بیشتر و افزون بر رشد پیش بینی شده 12 درصدی بوده است.
معاون استاندار خراسان رضوی گفت: در حوزه واردات نیز ظرف چهار ماه نخست امسال 114 هزار تن کالا به ارزش 133 میلیون دلار وارد استان شد که نسبت به دوره مشابه پارسال از لحاظ وزن 11 درصد و از نظر ارز 12 درصد رشد داشته است. این حجم واردات بر اساس نیازهای استان صورت گرفت.
وی در ادامه همچنین اظهار داشت: در حوزه اشتغال نیز امسال ایجاد 110 هزار شغل در خراسان رضوی هدفگذاری شده که این رقم 40 درصد از هدفگذاری برنامه ششم توسعه بیشتر است.
میرزایی سرمایه گذاری 120 هزار میلیارد ریالی را از دیگر هدفگذاریهای اقتصادی در خراسان رضوی تا پایان امسال اعلام کرد:

* قیمتها در خراسان رضوی پایین تر از کشور
وی همچنین گفت: مقایسه قیمتها در سطح کشور با توجه به 30 میلیون زائر سالانه مشهد و 6.5 میلیون نفر جمعیت ثابت این استان نشان می دهد شاخص قیمتها در خراسان رضوی و مشهد پائین تر از متوسط کشوری است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری خراسان رضوی یکی از علتهای این مهم را فعالیت پیوسته ستاد تنظیم بازار ذکر و بیان کرد: ستاد استانی تنظیم بازار هر هفته یک بار به ریاست استاندار خراسان رضوی نشست دارد و در طول هفته نیز کمیته های ستاد سه نشست برگزار می کنند.
وی افزود: قیمتها در همه مواد از جمله مواد پروتئینی و گوشت در خراسان رضوی کنترل می شوند. در حوزه ذخیره سازی نیز گروه خوبی فعال است و در ذخیره سازی کالاهای اساسی با برنامه عمل و سعی می شود سطح ذخایر در خراسان رضوی هیچگاه از حدی که تنظیم شده کمتر نشود.
میرزایی ادامه داد: وضعیت نهاده های دامی، برنج، گندم، شکر، گوشت مرغ، گوشت قرمز، سایر اقلام و کالاهای اساسی بطور پیوسته در سطح استان بسیار مورد توجه قرار دارد تا کمبودی حاصل نشود.
وی همچنین گفت: موجودی کنونی شکر نیز در خراسان رضوی 69 هزار تن است و با توجه به برداشت پاییزه چغندر قند هیچ مشکلی تحت عنوان شکر در ین استان وجود ندارد.
معاون استاندار خراسان رضوی افزود: در حوزه برنج دولتی و گندم نیز همینگونه عمل شده است. میزان گندم ذخیره شده در خراسان رضوی 468 هزار تن می باشد و حدود 250 تن دیگر هم به آن اضافه و ذخیره و بر این اساس نیاز یک سال استان تامین شده است.
وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون 135 هزار و 564 مورد بازرسیهای مشترک سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و تعزیرات بر بازار خراسان رضوی صورت گرفته است. در این چارچوب هشت هزار و 200 مورد تخلف شناسایی و منجر به صدور 350 میلیارد ریال حکم در مراجع قضایی شد.
1922/1858
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.