روند صعودی و روزافزون شمار جانباختگان مبتلا به ویروس کرونا در این کلانشهر، آمار روزانه آن را سه رقمی کرده است.

مدیرعامل سازمان فردوسهای شهرداری مشهد بدون اشاره به آمار دقیق، گفت: روند صعودی و روزافزون شمار جانباختگان مبتلا به ویروس کرونا در این کلانشهر، آمار روزانه آن را سه رقمی کرده است.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، حجت‌الاسلام حسین مهدوی دامغانی عصر سه‌شنبه در جریان بازدید فرماندار مشهد از آرامستان بهشت رضوان این شهر افزود: سن بیشتر جانباختگان کرونا در مشهد کمتر از ۴۰ سال سن است که حتی برخی از آنها همه عضو یک خانواده هستند. 

وی به اختصاص آرامستان بهشت رضوان مشهد از ابتدای بحران کرونا تاکنون به خاکسپاری متوفیان مبتلا به این ویروس همه‌گیر اشاره و بیان کرد: این آرامستان ظرف روزهای اخیر در مقایسه با ماههای گذشته، با شرایط حاد آمار دفن فوتیهای کرونا مواجه شده است.

مدیرعامل سازمان فردوسهای شهرداری مشهد ادامه داد: بنا بر تجربه نقل شده از وابستگان جانباختگان و همچنین اعلام کارشناسان "بی‌توجهی شهروندان مشهدی نسبت به لزوم رعایت دستورات بهداشتی پیشگیرانه و فقدان اعمال نظارتهای کافی" باعث افزایش تعداد قربانیان کرونا است.

وی گفت: شرایط جاری کنونی بیشترین فشار و حجم کار را بر کارکنان آرامستانها تحمیل کرده زیرا آنها هم‌اینک در دو نوبت کاری تا ساعت ۲۴ هر شب به طور مستمر مشغول امور تغسیل متوفیان هستند. 

مهدوی دامغانی افزود: از شهروندان مشهدی می‌خواهیم با رعایت پروتکلهای بهداشتی پیشگیرانه و پرهیز از برپایی هرگونه دورهمی دوستانه و خانوادگی، بطور موثر به کاهش و یا توقف چرخه انتقال ویروس کرونا که این روزها حجمی گسترده در سطح شهر پیدا کرده و نتیجه تاسفبار و غیرقابل جبران آن که افزایش افسارگسیخته شمار جانباختگان بیماری کووید ۱۹ است، کمک کنند. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.