تولیت آستان قدس رضوی تأکید کرد: فعالیت‌های مجموعه‌های اقتصادی که عزت کشور و جامعه اسلامی را به دنبال دارد، عبادت است.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: خداوند نمی‌پسندد جامعه اسلامی نیازمند کفار باشد و به همین دلیل فعالیت‌های مجموعه‌های اقتصادی که عزت کشور و جامعه اسلامی را به دنبال دارد، عبادت است.

به گزارش جماران، حجت‌الاسلام ‌و المسلمین احمد مروی در مراسم افتتاح دامپروری، اصلاح نژاد و تولید فرآورده‌های ژنتیکی در مشهد افزود: این نوع فعالیت‌ها موجب عزت، استقلال و سربلندی مؤمنین در برابر کفار می‌شود و از این رو فعالان اقتصادی کشور باید تلاش‌های خود را بسیار ارزشمند بدانند زیرا امری معنوی، دینی و تقوایی است.

وی ادامه داد: فعالیت‌های اقتصادی را که در مسیر خودکفایی کشور و رفع مشکلات مردم است نباید صرفاً رفتاری مادی دانست زیرا این قبیل فعالیت‌ها را باید با نگاه معنوی و دینی نگریست و نباید حوزه مسائل معنوی را تنها به یکسری مناسک و اعمال خاص محدود کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: تمام اقدامات و فعالیت‌هایی که موجب رفع نیازهای کشور و مردم شود، به یک معنا رنگ معنوی و دینی دارد و این امر را از آموزه‌های قرآن و ائمه اطهار (ع) آموخته‌ایم.

وی افزود: فعالان عرصه اقتصاد و علم باید همت خود را بلند بگیرند، ما می‌توانیم به نقطه‌ای برسیم که کشورهای غربی و اروپایی برای کسب علم به سراغ ایران بیایند و این امر دور از ذهن نیست، تاریخ گواه توانمندی ایرانیان است، آن روزی که در ایران کتابخانه‌هایی با صدها جلد کتاب خطی وجود داشت در تمام اروپا یک کتابخانه یافت نمی‌شد.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین مروی ادامه داد: در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی در هر حوزه‌ای که نیروهای جهادی و انقلابی با عزت و اعتماد به نفس وارد شدند، آنجا عرصه پیشرفت‌های قابل تحسین و کسب قله‌های موفقیت برای کشورمان شده است.

وی گفت: فعالان اقتصادی و علمی کشور به اینکه تولیدات امروز ما همتراز با تولیدات کشورهای پیشرفته است نباید اکتفا کنند، جوانان نخبه و بااستعداد ایرانی می‌توانند به قله‌های موفقیت بالاتر از کشورها پیشرفته دنیا دست یابند.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: ملت ایران باهوش و توانایی‌هایی که دارد، می‌تواند در بسیاری از حوزه‌ها پیشرو، پیشران و الهام بخش برای کشورهای پیشرفته دنیا باشد و اگر این نگاه را داشته باشیم قطعاً به آن جایگاه نیز خواهیم رسید.

وی با اشاره به مشکلات تولید ادامه داد: تولیدکنندگان با موانع بسیار در کشور روبرو هستند، واسطه گران، سوداگران و دلالان که در بخش‌های مختلف نفوذ دارند، نمی‌خواهند تولید داخلی که موجب به خطر افتادن منافع آن‌ها می‌شود، پا بگیرد، اما نباید ناامید شد و میدان را ترک کرد.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین مروی گفت: در مجموعه‌های مختلف اقتصادی کشور نیروهای سالم، باانگیزه، متدین و وطن پرست بسیار در حال فعالیت هستند، اگر این نیروهای مخلص که هدفشان عزت و استقلال کشور است با یکدیگر متحد شوند، قدرت بزرگی شکل خواهد گرفت که می‌تواند مافیای سوداگران و دلالان را شکست دهد.

وی افزود: اگر جلسات هماهنگی و پشتیبانی میان تولیدکنندگان در عرصه‌های مختلف صنعتی و کشاورزی شکل بگیرد، اثرگذار خواهد بود و می‌توان در برابر مافیای عجیب و غریبی که در همه جا نفوذ دارد، ایستاد.

تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: جریان حق اگر با پشتکار و انگیزه وارد میدان شود پیروز خواهد شد و می‌توانیم به جایی برسیم که کشورهای پیشرفته دنیا از ما بخواهند تجربیات و علم خود را در اختیار آنها قرار دهیم، ما به این موضوع اعتقاد و ایمان داریم.

وی گفت: پیشرفت‌های علمی پس از انقلاب و دستاوردهای صنعتی ما گواه توانایی ملت ایران است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.