علی ابری اول روز چهارشنبه در جلسه هم‌اندیشی مدیران مدارس کاشمر افزود: زمزمه‌هایی مطرح است که لایحه رتبه‌بندی به افراد غیر معلم تعلق نمی‌گیرد، اما راهکاری اندیشیده شده تا ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری برای نیروهای شاغل اداری نیز اعمال شود و حقوق آنا نیز افزایش یابد.

وی با تاکید بر لزوم درک اهمیت سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ادامه داد: گرچه آموزش مبتنی بر محفوضات عقیم است و امروزه دیگر جواب نمی‌دهد، اما هنوز سند تحول بنیادین در برخی مدارس اهمیت خود را پیدا نکرده است.

وی گفت: اکنون فرزندان خلاقیت ندارند، شغل آفرین نیستند و متکی به یک حقوق، شغل دولتی یا ثروت مختصر والدین هستند به همین دلیل دولت باید ثروت و دارایی خود را بفروشد تا به این افراد یارانه بدهد.

ابری اول افزود: تا زمانی که کشور فقط به درآمد نفت متکی باشد مشکلات باقی خواهد ماند، اگر بخواهیم از این وضعیت نجات پیدا کنیم باید از تحریم‎ها به خوبی استفاده کرده و رنگین کمانی از تولیدات و صادارت داشته باشیم.

وی ادامه داد: ساحت‎های ۶ گانه اوج پیام سند تحول است لذا باید خلاقیت داشت و به فرزندان مهارت آموزش داد. 

وی با اشاره به فراوانی کمبودها و نقص‌ها در حوزه آموزش و پرورش گفت:به رغم اینکه در سال ۹۶ برای حامل‎های انرژی در مدارس کشور ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار از وزارتخانه تخصیص یافت ولی این میزان پارسال به ۱۰۰ میلیارد تومان کاهش یافت و اعلام گردید اگر مدرسه‎ای صرفه جویی را رعایت نکند باید تمام قبض را پرداخت کند که عملا این اقدام به خصوص در مدارسی که کنتورهای قدیمی و دانش‌آمور کم دارند امکان پذیر نیست.

معاون پشتیبانی و توسعه اداره کل آموزش‌و پرورش خراسان رضوی افزود: گرچه هزینه‎های جاری آموزش و پرورش در سالهای ۹۱ و ۹۲ بالغ بر ۳۲ میلیارد تومان بود اما اکنون این میزان به هفت میلیارد تومان کاهش یافته است.

مدیر آموزش‌ و پرورش کاشمر نیز گفت: به رغم فعالیت‌های عمرانی که در راستای بهسازی، نوسازی و احداث فضاهای آموزشی در سایه مشارکت و همراهی خیرین و افراد نیکوکار انجام شده در حال حاضر ۳۰ پروژه عمرانی نیمه‌ تمام در کاشمر وجود دارد که برای تکمیل و بهره‌برداری برخی از آنها تفاهم‌نامه منعقدشده است.

علی طاهریان افزود: در دو سال اخیر حدود ۲۰ میلیارد تومان در راستای احداث، توسعه و بهسازی فضاهای آموزشی هزینه شده، همچنین بخش عمده‌ای از هزینه‌های عمرانی با مشارکت خیرین و نیکوکاران تأمین‌ شده به‌ طوری‌که از ابتدای مهر ماه نیز تاکنون تفاهم‌نامه اجرای پنج پروژه در کاشمر به امضا رسیده است.

کاشمر در ۲۲۸ کیلومتری مشهد دارای ۳۱ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز است.   

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.