آیت الله سید احمد علم الهدی روز چهارشنبه در دیدار با جمعی از فرماندهان هوانیروز خراسان رضوی در مشهد افزود: در موقعیتی که هیچ چیز نداشتیم و در داخل کشور دچار جنگ داخلی و تحرکات منافقین بودیم و از نظر خارجی نیز در محاصره دشمن قرار داشتیم و چند هزار کیلومتر خاک ما زیر جنگ افزار دشمن بود و رییس جمهوری و نخست وزیر وقت ما را کشتند، نظام با همان قدرت ماند و امام خمینی (ره) با قدرت رهبری خود، نظام را اداره کرد، جایی که رهبری باشد دشمن نمی‌تواند با فتنه خود عرصه را به دست بگیرد.

وی ادامه داد: کاری که دشمنان در عراق و دیگر کشورها آغاز کردند، نمی‌توانند در ایران انجام دهند آنان می‌خواهند با ایجاد فتنه روزنه‌ای برای ورود رسمی خود و افراد نفوذیشان در نظام باز کنند.

وی گفت: آنچه لازم است ارتش به خصوص نیروی زمینی بداند، آمادگی اجتماعی است که غیر از آمادگی رزمی و نظامی می‌باشد. همچنین باید بصیرت داشته و دشمن شناس بود که اگر دشمن در کشور حرکتی انجام دهد، با دشمن شناسی خود بتوان آن را تشخیص داد، فرماندهان نیز باید نیروها را دشمن شناس تربیت کنند.

امام جمعه مشهد افزود: در فتنه اخیر می‌خواستند مراکز نظامی و انتظامی را بگیرند و همه را مسلح کنند و دست به کشتار عظیم بزنند که حضور ارتش در مراکز سبب شد دشمن موفقیتی به دست نیاورد. 
وی ادامه داد: صلابت و هیبت ارتش اثر خود را روی مسائل سیاسی و جنگ روانی دشمن می‌گذارد، با وجود این که کار ارتش، نظامی است اما این صلابت در عرصه‌های مقابله با فتنه دشمن باید اثرگذار باشد.

وی با اشاره به اهمیت اقدام همافران ارتش در روزهای نخست انقلاب و دیدار آنها با امام خمینی (ره) گفت: این حرکت هوانیروز در آن زمان نقش فوق‌العاده‌ای در پیروزی انقلاب داشت که نشان قهرمانی و انقلابی عزیزان ما در هوانیروز بود. 
آیت‌الله علم الهدی افزود: هوانیروز جزو نقاط قوت نیروی زمینی ارتش به شمار می‌رود به خصوص در مسائل امدادی و کمک رسانی به هموطنان در سیل ابتدای امسال این نیروها افتخار آفریدند.
وی با بیان اینکه آمادگی دفاعی امروز ارتش به هیچ وجه قابل مقایسه با تاریخ ارتش در هیچ زمانی نیست ادامه داد: نه تنها ارتش ما در منطقه، ارتش منحصر به فرد از نظر توان و دفاع است، بلکه هیچ ارتشی روی کره زمین مانند ارتش ایران، مردمی نیست و خصوصیت مردمی بودن ارتش متعلق به ارتش ایران است.
وی گفت: با توانمندی که هوانیروز دارد، دشمن از تهاجم نظامی نسبت به ما مأیوس است، وقتی آمریکا قدرت تهاجم به ما ندارد، هیچ قدرت دیگری چنین فکری نمی تواند بکند، امروز کسی جرأت تهاجم نظامی ندارد اما دشمن از دشمنی دست برنداشته و تمام همت آن در فتنه و توطئه است و میدان این توطئه، عرصه سیاست می‌باشد که در این عرصه نیز نمی‌تواند قدمی بردارد.

۱۵ آذر سالروز شهادت شهید کشوری به نام روز هوانیروز نامگذاری شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.