معاون فرهنگی و رسانه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی روز دوشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: طی فصل پاییز هر سال "طرح پاییزه کتاب" در قالب برنامه‌های حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از کتاب و کتابخوانی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

افشین تحفه‌گر افزود: اجرای این طرح ظرف ماههای مهر، آبان و آذر امسال در خراسان رضوی مورد استقبال بی‌نظیر شهروندان قرار گرفت بطوری که در طول اجرای طرح پاییزه کتاب افزون بر ۵۷ هزار عنوان کتاب به ارزش ۱۶ میلیارد ریال در سطح خراسان رضوی به فروش رسید و بر همین اساس این استان پرفروشترین استان کشور در حوزه کتاب شد.

وی اجرای "طرحهای فصلی کتاب" را فرصتی برای خرید تخفیف‌دار کتاب از سوی مردم توصیف و بیان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همین خاطر "طرحهای بهاره، تابستانه، پاییزه و عیدانه کتاب" را در حوزه عرضه و فروش عمومی کتاب اجرا می‌کند.

معاون اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: "طرح پاییزه کتاب" از ۲۴ مهر گذشته با ثبت‌نام  واحدهای فروش کتاب در سطح این استان آغاز شد و تا سی‌ام  آبان ماه ادامه داشت.

وی گفت: استقبال چشمگیر و بی‌نظیر شهروندان کتابخوان خراسانی از این طرح سبب تمدید زمان اجرای آن تا هشتم آذر ماه جاری شد. 

تحفه‌گر افزود: ۶۹ واحد کتابفروشی در سطح خراسان رضوی برای مشارکت در اجرای "طرح پاییزه کتاب" ثبت‌نام کردند. از این تعداد ۵۱ کتابفروشی در مشهد و ۱۸ کتابفروشی در شهرهای تربت‌حیدریه، کاشمر، بردسکن و سبزوار از این فرصت برای عرضه و فروش عمومی کتاب بهره گرفتند.

وی همچنین با اشاره به فعالیت ۱۵۰ کتابفروشی در سطح کلانشهر مشهد ادامه داد: "پردیس کتاب مشهد" امسال در چارچوب اجرای طرح پاییزه کتاب به عنوان دومین کتابفروشی کشور به لحاظ میزان فروش معرفی شد. 

معاون اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی آبان امسال را "ماه آشتی خراسانیان با کتاب" توصیف و بیان کرد: با توجه به حجم بالای فروش کتاب در چارچوب سه رویداد نمایشگاه کتاب در مشهد، هفته کتاب و طرح پاییزه در سطح استان به نظر می‌رسد کتاب جای خود را در سبد خانواده‌های خراسانی بیش از پیش باز کرده است.

وی گفت: کسب رتبه نخست از سوی خراسان رضوی در قالب طرح پاییزه کتاب کشور و معرفی پردیس کتاب مشهد به عنوان پرفروش‌ترین کتابفروشی کشور از نظر تعداد،فروش و در نهایت خرید قریب به ۱۰۰ میلیارد ریال کتاب توسط شهروندان خراسانی طی سه رویداد فرهنگی مورد اشاره، فصل درخشان و امیدوارکننده آشتی مردم را با کتاب آغاز کرده است.

تحفه‌گر افزود: در چارچوب برنامه‌های هفته کتاب امسال ۲۲۰ عنوان رویداد در سطح خراسان رضوی برگزار و از دست‌اندرکاران این حوزه تجلیل به عمل آمد. اهدای کتاب به مناطق محروم و کتابخانه‌های مدارس از جمله برنامه‌های مهم هفته کتاب در این استان بود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.