امیر دلداری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون در میادین بار مشهد هر کیلو گرم گوجه فرنگی درجه یک هشت هزار تومان، هر کیلو گرم گوجه فرنگی درجه ۲ پنج هزار تومان، هر کیلوگرم گوجه فرنگی ممتاز ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان و هر کیلو گرم گوجه فرنگی گلخانه‌ای ۱۲ تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

وی ادامه داد: قیمت هر کیلو گرم گوجه فرنگی مینیاتوری نیز در میادین بار مشهد ۳۷ هزار تومان است.

وی گفت: سود قانونی در سطح خرده فروشی برای هر کیلو گرم گوجه فرنگی به صورت درهم ۲۰ درصد و به صورت دستی ۳۰ درصد است که به قیمت این محصول افزوده می‌شود.

دلداری علت افزایش یکباره قیمت گوجه فرنگی طی چند هفته اخیر را کمبود عرضه این محصول در بازار دانست و افزود: استان‌های جنوبی کشور در این فصل، تامین کننده نیاز کل کشور به گوجه فرنگی هستند لذا به دلیل محدودیت در عرضه، قیمت این محصول در فصل سرما افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه با گران فروشان گوجه فرنگی در استان برخورد می‌شود ادامه داد: در این راستا دیروز پرونده تعزیراتی برای یکی از فروشگاه‌های شهر به دلیل گران فروشی گوجه فرنگی مینیاتوری تشکیل شد.

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه گران فروشی در عرضه گوجه فرنگی مراتب را از طریق شماره تلفن ۳۱۷۳۰ اطلاع داده یا به شماره ۳۰۰۰۱۳۴۱۲۴ پیامک ارسال کنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.