علیرضا رزم‌حسینی روز شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که با موضوع بررسی مشکلات پروژه‌های سرمایه‌گذاری در بافت پیرامون حرم مطهر رضوی برگزار شد افزود: امروز اراده‌ای بین دستگاه‌های اجرایی و قضایی استان وجود دارد تا طرح ثامن تعیین تکلیف شود و با توجه به توافق حاصل شده با وزیر راه و شهرسازی و همچنین تفاهم موجود بین آستان قدس رضوی، استانداری، شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد، دستگاه قضایی و سرمایه‌گذاران، امیدواریم طی یک ماه آینده این طرح تعیین تکلیف شده و سرمایه‌گذاران کار را شروع کنند.

وی با اشاره به وحدت بین سرمایه‌گذاران در طرح توسعه ثامن ادامه داد: به برکت وجود مضجع شریف حضرت امام رضا (ع) سرمایه‌گذاران در این طرح پای کار هستند و حتی می‌توانند بدون اعتبارات بانکی این پروژه‌ها را فعال و اشتغالزایی خوبی ایجاد کنند.

وی گفت: طبق توافق انجام شده با وزیر راه و شهرسازی در اولین فرصت جلسه شورای راهبردی طرح پیرامون حرم مطهر رضوی را برگزار و پروژه‌های سرمایه‌گذاری را تعیین تکلیف می‌کنیم تا کارهای عمرانی آن‌ها آغاز شود.

برخورد با اخلالگران در اجرای طرح ثامن

رییس کل دادگستری خراسان رضوی نیز گفت: اگر ثابت شود که فرد یا نهادی در اجرای طرح‌های پیرامون حرم مطهر رضوی ممانعت و بهانه‌گیری می‌کند بدون تعارف با آن برخورد می‌کنیم.

غلامعلی صادقی افزود: وضع بافت پیرامون حرم مطهر حضرت امام رضا(ع) نابسامان است و طولانی شدن روند اجرای طرح ثامن زائران و مجاوران را خسته کرده و این امر باعث به وجود آمدن آسیب‌هایی شده است.

وی با بیان اینکه باید به سوی حل مسائل پیش برویم و آسیب‌های طرح ثامن را علاج کنیم ادامه داد: سرمایه‌گذاران امروز به خوبی می‌توانند از شرایط مطلوب حاکم در خراسان رضوی استفاده کنند چرا که در گذشته شاهد چنین شرایطی نبودیم.

وی گفت: از جانب رییس قوه قضائیه نماینده تام‌الاختیار هستم تا در مورد فعالیت‌های اقتصادی، آنچه مورد نیاز دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی است را پای کار بیاورم.

محمدرضا کلایی، شهردار مشهد هم در این نشست با تاکید بر ضرورت رفع بوروکراسی موجود در طرح ثامن گفت: اگر همه ارکان حاکمیت در خراسان رضوی تصمیم بگیرند و پای کار باشند، بدون شک این طرح تعیین تکلیف خواهد شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.