دکتر محمدرضا شمس اردکانی روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح چهار سلامتکده طب سنتی در مشهد طی گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: سلامتکده‌های طب سنتی یکی از مکان‌های معتبر هستند که مردم می‌توانند از امکانات و ظرفیت‌های آن‌ها استفاده کنند.

وی اظهار داشت: برخی از این سلامتکده‌ها به صورت دولتی فعالیت می‌کنند و متعلق به دانشکده‌های طب سنتی و دانشگاه‌های علوم پزشکی هستند و برخی نیز به صورت مشارکت با بخش خصوصی فعالیت دارند.

وی مدل راه‌اندازی سلامتکده‌های طب سنتی با مشارکت بخش خصوصی توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهد را الگویی مناسب در کشور دانست و گفت: این مدل در حوزه طب سنتی کارآمد بوده و نقش مهمی در توسعه سلامتکده‌ها دارد.

شمس اردکانی اقبال عمومی به طب سنتی در کشور را گسترده دانست و افزود: انتظارات مردم در حوزه طب سنتی بیش از آن چیزی است که ارائه می‌شود و امیدواریم بتوانیم در جهت برآورده کردن نیازهای مردم در این زمینه کوشا باشیم.
وی اظهار داشت: طب سنتی یک مولفه بسیار قدیمی در بین همه ملل دنیاست به طوریکه حدود ۲۰۰ سال پیش همه مردم جهان به نوعی از آن استفاده می‌کردند و تفاوت‌ها در مبنا، عمل یا ارائه این طب بوده است. 
وی گفت: طب سنتی در بین ملل دیگر قدرت و قوت طب سنتی ایرانی را نداشته است و طب ایرانی مبتنی بر فلسفه با بهترین مبانی پزشکی در حوزه سلامت به شمار می‌رود و دانشمندان بی‌نظیر و بی‌بدیلی در حوزه این طب از ایران زمین به پا خاسته‌اند.

چهار سلامتکده طب سنتی امروز با حضور دکتر شمس اردکانی مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مشهد افتتاح شد. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.