مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بر اساس پیش بینی های انجام شده بارندگی در اغلب نواحی کشور به جز نواحی ساحلی دریای خزر و غرب کشور طی مهر ماه امسال نرمال و بیشتر از نرمال خواهد بود.
محسن عراقی زاده افزود: بارندگی در خراسان رضوی نیز طی ماه های شهریور و مهر امسال نرمال پیش بینی شده اما در نواحی ساحلی خزر و غرب کشور کمتر از نرمال می باشد.
وی اظهار داشت: میانگین دمای هوای کشور نیز طی ماه های شهریور، مهر و آبان امسال حدود یک درجه بیش از نرمال پیش بینی شده است که این میزان در استان خراسان رضوی افزایش حدود ۲ درجه ای دارد.
وی گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون ۳۲۵ میلیمتر باران در این استان باریده است که نسبت به سال گذشته ۱۴۱ درصد افزایش دارد.
مدیر کل هواشناسی خراسان رضوی ادامه داد: طی این مدت در تمام شهرستان های خراسان رضوی افزایش بارندگی نسبت به مدت مشابه دوره بلند مدت رخ داده است که کمترین افزایش مربوط به تربت حیدریه با ۹ درصد و بیشترین آن در بردسکن با ۱۶۴ درصد گزارش شده است.
وی با اشاره به افزایش ۸۶ درصدی بارندگی در شهر مشهد طی سال زراعی جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزود: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون ۳۴۰ میلی متر باران در مشهد باریده است که این میزان نسبت به دوره آماری بلند مدت رشد ۳۷ درصدی داشته است.
میانگین سالانه بارندگی در کشور ۲۵۰ و در خراسان رضوی ۲۱۰ میلیمتر است. میانگین سالانه دمای هوا نیز در خراسان رضوی حدود ۱۵ درجه سلسیوس می باشد.

۳۰۲۷/۶۰۵۳

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.