هدف از ساخت واکسن سرطان افزایش سیستم ایمنی بدن و تخریب سلول‌های توموری است.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از مورفو ژن، این واکسن سرطان که ImmuneFx (IFx) نام دارد موثرترین روش ممکن مبارزه با سلول‌های سرطانی در زمان کنونی است.
در این روش با ایجاد آنتی‌ژن باکتریایی بر روی سلول‌های تومور بیمار به سیستم ایمنی بدن در شناسایی تومورها کمک می‌شود.
این واکسن به سیستم ایمنی بدن آموزش می‌دهد تا سلول‌های تومور را بدون اینکه به سلول‌ها و بافت‌های سالم بدن آسیب برساند، تخریب کند.
در حال حاضر واکسن IFx-Hu2.0 در مرحله آزمایش بالینی در درمان سرطان ملانومای پوستی است.
واکسن  IFx واکسنی ساده، اما در عین حال قدرتمند و ترکیبی از سلول­ DNA و ژن درمانی است و راه حل جهانی برای شخصی‌سازی در درمان سرطان را ارائه می‌دهد.
پلاسمید DNA  (pDNA) یا mRNA GENE THERAPY و یا IFx  یک محصول چند نشانه‌ای است که با تزریق داخل جمجمه به داخل بدن انتقال می‌یابد. پس از ورود به بدن، آنتی ژن باکتریایی روی سلول‌های تومور ایجاد کرده و به صورت ژن درمانی شخصی‌سازی شده عمل می‌کند و سلول‌ها را برای سیستم ایمنی بدن آشکار کرده تا راحت‌تر شناسایی شوند.
در این روش، مشکل کاهش آنتی‌ژن در درمان‌های معمول سرطان نیز برطرف شده است.
قدرت IFx در 3000 دوز تجویز شده تاکنون برای حیواناتی که به طور طبیعی مبتلا به سرطان شده‌اند موفقیت‌آمیز بوده است. نتایج جمع‌آوری شده از 430 حیوان و 126 نژاد با 44 نوع سرطان مختلف بوده است.
این واکسن با حداقل عوارض جانبی و همبستگی قوی بین کارآیی بالینی و پاسخ ایمنی توانایی خود را در ابتدای کار به اثبات رسانده و دارای طیف گسترده‌ای در واکنش ایمنی داخلی است
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.