معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از فعالیت‌های پژوهشی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، خواستار جذب سرمایه‌های خفته بخش خصوصی توسط این نهاد شد.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر مسعود برومند در جریان بازدید از فعالیت‌های پژوهشی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، با تقدیر از فعالیت‌های پژوهشی انجام شده در این سازمان، اظهار کرد: برای سودآور کردن مقیاس اقتصادی فعالیت‌های پژوهشی باید سرمایه‌های خفته بخش خصوصی را جذب کرد.
وی با اشاره به اینکه «جهاددانشگاهی با توانی که دارد می‌تواند تکنولوژی را به بخش خصوصی کشور به فروش برساند»، تصریح کرد: خرید تکنولوژی از جهاددانشگاهی توسط بخش خصوصی می‌تواند تولید و اشتغال در کشور را افزایش دهد.
وی خاطرنشان کرد: منابع تسهیلاتی در کشور فراوان است اما اینکه این منابع به کدام طرح اختصاص یابد را نمی‌دانیم و جهاددانشگاهی با طراحی کسب و کار می‌تواند این منابع را جذب نماید.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خواستار سرمایه‌گذاری در حوزه قارچ‌های خوراکی – دارویی و گیاهان زینتی جهاددانشگاهی خراسان رضوی شد و بیان کرد: با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این حوزه علاوه بر ایجاد بازار می‌توانیم اشتغال‌زایی در روستاها را نیز افزایش داد.
 برومند در خصوص فعالیت پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی جهاددانشگاهی خراسان رضوی بیان کرد: تقاضای رنگ‌های خوراکی طبیعی در بازار بالا است و با یک شرکت نمی‌توان پاسخگوی نیازهای بازار بود، بلکه باید با انتقال تکنولوژی زمینه ورود بخش خصوصی به این زمینه را فراهم نمود.
وی در خصوص فعالیت‌های پژوهشکده گردشگری جهاددانشگاهی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: این پژوهشکده باید برای جذب گردشگر در شهرهای استان خراسان رضوی پروژه‌های گردشگری متناسب با آن شهرها را تعریف نماید.
گفتنی است که دکتر مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از فعالیت‌های پژوهشی این سازمان در زمینه پژوهشکده بیوتکنولوژی صنعتی، گروه پژوهشی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی و پژوهشکده گردشگری بازدید نمود.
در این بازدید دکتر سید علی اکبر شمسیان، رییس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی و اعضای هیات علمی این سازمان توضیحاتی در خصوص فعالیت‌های پژوهشی ارائه دادند.


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.