استاندار خراسان رضوی گفت: با اجرای مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در استان طی ماه های اخیر تلاش کرده ایم که به منظور دستیابی به توسعه اقتصادی، همدلی و همزبانی در بین ارکان حاکمیت اعم از دولتی و قضایی ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، علیرضا رزم حسینی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که با حضور وزیر کشور در دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: مسئولیت اشتغال زایی در مناطق کمتر برخوردار و ایجاد توسعه اقتصادی فرهنگی در شهرستان های استان به شرکت های توانمند بخش خصوصی و دولتی واگذار شده است. 

وی افزود: خوشخبتانه نماینده ولی فقیه، ائمه جمعه و تمامی نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی همراهی بسیار خوبی با مدیریت اجرایی استان در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی دارند و امید داریم که نتایج درخشانی داشته باشد.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: با اجرای مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در استان طی ماه های اخیر تلاش کرده ایم که به منظور دستیابی به توسعه اقتصادی، همدلی و همزبانی در بین ارکان حاکمیت اعم از دولتی و قضایی ایجاد شود.

رزم حسینی با اشاره به تشکیل نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی با مشارکت معین های توسعه گرا بیان کرد: در این نهاد مردمی ضمن تبادل تجربیات معین های توسعه ای به یکدیگر، با حضور مدیران دستگاه های اجرایی تصمیمات لازم برای رفع مشکلات پیش روی کارآفرینان و سرمایه گذاران اتخاذ می شود. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی هم در این جلسه با اشاره به آغاز فعالیت اجرایی در راستای مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی گفت: تاکنون 62 تفاهم نامه معین اقتصاد مقاومتی با شرکت های توسعه گرا به امضا رسیده و برنامه ریزی شده است که به حدود 100 تفاهم نامه افزایش یابد.

علی رسولیان افزود: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته، در سال جاری از محل اجرای تفاهم نامه های طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، 40 هزار شغل توسط معین های اقتصاد مقاومتی در مناطق مختلف استان ایجاد خواهد شد. 

وی تصریح کرد: 58 عنوان برنامه عملیاتی و 267 فعالیت در حوزه اقتصادی برای اجرا در سال 98 برنامه ریزی شده است. 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی هم در این جلسه گفت: از ابتدای سال 95 تاکنون 124 جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تشکیل شده که از این تعداد 62 جلسه مربوط به سال های 97 و 98 بوده است. 

رضا جمشیدی افزود: از ابتدای فعالیت آقای رزم‌حسینی در استانداری خراسان رضوی‌تاکنون31 جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تشکیل و از این تعداد 20 جلسه در شهرستان ها برگزار شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.