اخبار مرتبط

دکتر مجتبی احمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در چارچوب امدادرسانی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی 483 نفر از افراد سیلزده به صورت اضطراری اسکان داده شده اند.
وی ادامه داد: همچنین در این مدت 18 مورد آبگرفتگی در 11 شهرستان خراسان رضوی رخ داد لذا نیروهای هلال احمر با هدف امدادرسانی به حادثه دیدگان این آبگرفتگیها وارد عملیات شدند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: ظرف دو روز اخیر 176 امدادگر در قالب 41 گروه امدادرسانی سیلاب وظیفه امدادرسانی به حادثه دیدگان را در سطح خراسان رضوی بر عهده داشتند.
وی افزود: امدادرسانی به حادثه دیدگان سیل شامل کمک امدادی، تخلیه آب منازل، کمک به رهایی گرفتاران در متن سیل، انتقال آنان به نقاطه امن و نیز توزیع اقلام گرمایشی، غذایی و بهداشتی بوده است.
بر اساس پیش بینیهای اداره کل هواشناسی خراسان رضوی بارش شدید باران که از شنبه شب در این استان آغاز شده تا فردا 27 فروردین ادامه دارد.
بارندگی شدید در این مدت موجب جریان سیل در شهرستانهای کلات، درگز و سرخس واقع در شمال و بجستان در جنوب خراسان رضوی و خساراتی در این مناطق شده است. شدیدترین این خسارتها مربوط به شهر کلات بخاطر آبگرفتگی دهها منزل مسکونی است که منجر به صدور تخلیه یکی از محلات آن شد.
همچنین تاکنون هفت سد در این استان سرریزه شده و چهار سد دیگر در آستانه سرریز قرار گرفته اند. هشت رودخانه نیز در نقاط مختلف خراسان رضوی بخاطر حجم بارشها شدید سیلابی شده اند. با این وجود بخاطر تمهیدات و اقدامات پیشگیرانه دستگاههای مسئول و نظارت مستقیم استاندار خراسان رضوی و دیگر مدیران استانی تاکنون سیل در این خطه خسارت جانی نداشته است.
7496/1858
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.