به گزارش ایرنا، در این مراسم مسئولان، علما، روحانیون و شیفتگان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) حضور داشتند و این عید بزرگ را به ساحت مقدس فرزند بزرگوار نبی مکرم اسلام (ص)، حضرت امام رضا (ع) تبریک و تهنیت گفتند.
همه صحن ها و رواق های بارگاه منور رضوی مملو از شیفتگان نبوی و مومنین همیشه دوستدار پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) بود، خادمان با شیرینی و گلاب از زائران پذیرایی کردند و زائران نیز به میمنت این عید خجسته به دعا و ثنا پرداختند.
رواق دارالحجه حرم مطهر رضوی نیز میزبان تازه عروسان و تازه دامادهایی بود که به یمن این عید خجسته در کنار مضجع شریف ثامن الحجج، حضرت علی بن موسی الرضا (ع) عهد زناشویی بستند و خواستار دعای حضرت امام رضا (ع) برای پیوند خود و آغاز زندگی مشترک شدند.
در جشن مبعث رسول اکرم (ص) مولودی خوانان و مدیحه سرایان به مدیحه سرایی در وصف حضرت رسول (ص) پرداختند.
گروه آوای رضوان نیز سرودی در توصیف ویژگی های برجسته پیامبر اسلام (ص) خواند و در ادامه رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در باب مبعث به سخنرانی پرداخت.
حجت الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری گفت: حضرت محمد (ص) با مبعوث شدن به پیامبری، مامور شدند کرامت خدادادی انسان را که با تعلیم و قلم آغاز می شود با قرآن و وحی به مرحله کمال و تعالی برسانند.
7489 / 6053
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.