اخبار مرتبط

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه مختص بانوان ایده خوبی بود بر ضرورت تبلیغات بیشتر تاکید کرد.

بتول گندمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، بیان کرد: نمایشگاه توانمندی‌های بانوان محلی برای عرضه توانمندی آنها است. مجموعه تیم نمایشگاه تلاش زیادی برای دعوت از بانوان فعال کرده‌اند تا آنان محصولات و توانمندی‌های خود را به نمایش بگذارند.

وی با بیان اینکه متاسفانه بخش اطلاع‌رسانی و دعوت از مردم مورد غفلت قرار گرفته است، ابراز کرد: عدم استقبال از نمایشگاه یکی از چالش‌های مهم آن است که برخی از بانوان غرفه‌دار را آزرده خاطر کرده که به سهم خود به آنان حق می‌دهم و فکر می‌کنم  باید آسیب شناسی شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد، ادامه داد: برخی از بانوان حاضر در نمایشگاه بازوی اقتصادی خانواده خود هستند و مقدماتی فراهم کردند تا در این نمایشگاه حضور داشته باشند.

گندمی با اشاره به اینکه در همه عرصه‌ها سعی می‌کنیم توانمندی‌های بانوان را مطرح کنیم، اظهار کرد: هدف از اینکه نمایشگاهی به صورت سالانه برگزار شود این است که هرسال سطح خود را ارتقا دهد نمایشگاه توانمندی بانوان هم باید این چنین باشد و سال آینده شاهد ارتقا سطح کیفی نمایشگاه باشیم.

وی با اشاره به اینکه با اطلاع‌رسانی مناسب همه شهروندان باید در جریان برگزاری نمایشگاه قرار بگیرند، تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه توانمندی بانوان ایده بسیار خوبی است اما باید مشخص کند چه اهدافی را دنبال می‌کند .

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد، در رابطه با برنامه‌های شورای شهر مشهد برای سال ۹۸ بیان کرد: شهروندان شهر مشهد پیر و جوان، زن و مرد نمی‌شناسد اما معتقدیم بخش‌هایی در گذشته کمتر به آن پرداخته شده است و نیاز دارد حرکت سریع‌تری داشته باشد مثلا در حوزه معلولان بهینه‌سازی معابر یکی از چالش‌های جدی است و سعی کردیم پروژه‌های جدید را متناسب با نیاز معلولان بهره‌برداری کنیم.

گندمی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا پارک‌ها و فضای سبز اختصاصی بانوان را تجهیز کنیم، ابراز کرد: در حوزه ورزش همگانی که شهرداری متولی آن است اعتبار خوبی حدود ۲۶ میلیارد تومان نظر گرفته شده و اعتقاد داریم باید ۵۰ درصد برای بانوان و ۵۰ درصد برای آقایان اختصاص یابد.

وی افزود: تاکید ما بر این است که ساعات مرده در اختیار بانوان قرار نگیرد و آنان بتوانند در همه ساعات از ظرفیت سالن‌های ورزشی استفاده کنند. در حوزه امنیت معابر و گذرگاه‌ها که مسئله مهم ما برای بانوان است اعتباری در نظر گرفته‌ایم که نگرانی‌ها برطرف شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد، با بیان اینکه کشور در شرایط سخت اقتصادی است و همه باید تلاش کنیم تا از این بحران رهایی یابیم، تشریح کرد: شرایط سخت بیشترین فشار را روی زنان و کودکان وارد می‌کند وقتی اقتصاد خانواده تحت تاثیر بگیرد بیشترین فشار روحی و روانی را بانوان متحمل می‌شوند.

گندمی در پایان گفت: دولت باید در این شرایط بحرانی از خانواده‌های نیازمند و اقشار آسیب پذیر حمایت کند، برای عبور از این شرایط بحرانی مردم باید همراه و هم‌دل باشند ضمن اینکه سیاست‌های دولت هم باید به اقشار آسیب‌پذیر توجه کند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.