علیرضا رزم حسینی روز چهارشنبه در مانور خدمت ستاد خدمات سفر استان در کمپ غدیر شهر مشهد افزود: کلانشهر مشهد دارای ویژگیهای منحصربه فردی در عرصه گردشگری و جاذبه هاست که کمتر شهری در دنیا دارای این ویژگیها به صورت توامان است.
وی ادامه داد: برخورداری از جاذبه های زیارتی و جذب زائر و نیز جاذبه های گردشگری و جذب گردشگر به صورت همزمان برای مشهد یک ویژگی مهم محسوب می شود.
استاندار خراسان رضوی گفت: ارائه خدمات به زائران، گردشگران و مسافران با توجه به اهمیت آن از اجرمعنوی فراوانی برخوردار است و این نکته باید مورد توجه خادمان قرار گیرد.
رزم حسینی با اشاره به فعالیت 12 کمیته در ستاد خدمات سفر استان ضمن قدردانی از تلاشهای انجام شده تا کنون افزود: تمامی کمیته ها و دستگاههای زیر مجموعه ستاد خدمات سفر باید هدف محوری و اصلی خود را ارائه خدمات خوب و با کیفیت به زائران و مسافران بدانند و در این مسیر تلاش می کنند چون به هر میزان ارائه خدمات بهتر باشد جذب زائر، مسافر و گردشگر هم بیشتر می شود.
شهردار مشهد نیز در این مانور با اشاره به اقدامات اجرایی انجام شده برای استقبال و میزبانی هرچه بیشتر از زائران و مسافران گفت: تا کنون کاشت 14 میلیون بوته گل و انجام عملیات تعمیرات و اصلاحات مهندسی معابر در سطح مشهد در موعد مقرر انجام شده است.
محمدرضا کلائی افزود: ورودی و خروجی شهر مشهد به میزان 10 کیلومتر نیز نظافت می شود و ارائه خدمات به زائران در این شهر به صورت 24 ساعته درآمده است.
وی با اشاره به این که نوروز پیش رو در نصب المان ها در مشهد رکورد جدیدی را ثبت خواهیم کرد ادامه داد: در این راستا 900 المان در سطح شهر مشهد به نمایش گذاشته می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی نیز ظرفیت اقامت در این استان را طی ایام نوروز 420 هزار نفر شب اعلام کرد و گفت: خراسان رضوی بیشترین ظرفیت اقامتی در استانهای کشور را دارد و با وجود این ظرفیت با کمترین چالش در حوزه اقامت مواجه خواهد بود.
ابوالفضل مکرمی فر افزود: علاوه بر این، کمپ گردشگری در مشهد و برخی شهرستانهای واقع در مسیر مشهد نیز آماده ارائه خدمات به مسافران است و در صورتی که با شرایط اضطراری مواجه شویم از ظرفیت سالنهای ورزشی نیز برای اقامت استفاده خواهد شد.
1922/7496
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.