اخبار مرتبط

محسن اصغری نکاح روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این دوره سه روزه که از دیروز در مرکز جامع رشد آستان قدس رضوی آغاز شده است 100 نفر از دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته های مشاوره، روانشناسی و علوم تربیتی از دانشگاه های سراسر کشور شرکت کرده و در حال ارائه مقالات خود هستند.
وی اظهار داشت: در این دوره 9 نفر از استادان مطرح دانشگاه های کشور در حوزه‌ های مختلف دانش خود را به صورت یافته‌ های جدید ارائه می ‌دهند.
وی گفت: این دوره آموزشی فرصتی برای تعامل علمی و حرفه ای متخصصان رشته روان شناسی ایجاد می کند تا ضمن آموزش و برگزاری نشست ‌های تخصصی و گفت و گوی گروهی به ارائه سخنرانی، تبادل نظر و مناظره در حوزه روانشناسی با رویکرد اسلامی بپردازند.
نکاح افزود: در این دوره علاوه بر شبکه ‌سازی میان اندیشه ‌ورزان، دانش پژوهان و پژوهشگران رشته روان شناسی اسلامی، آخرین ایده‌ ها و دستاوردهای نظری در این زمینه مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.
وی چیستی و چرایی روانشناسی اسلامی، ضرورت اندیشه ‌ورزی، مفهوم شناسی و ماهیت روانشناسی اسلامی، چالش ‌ها و فرصت‌ های پیش رو، روش برداشت از متون دینی و سیر تحول روانشناسی اسلامی در ایران و جهان را از مهمترین سرفصل ‌های موضوعی این دوره تخصصی برشمرد.
وی اظهار داشت: برگزاری دوره ‌های فشرده آموزشی، مطالعاتی و پژوهشی تخصصی و کوتاه مدت یکی از رویکردهای این مرکز است که در فضاهای دانشگاهی برای روزهای بین نیمسال تحصیلی و آزاد دانشجویان در نظر گرفته شده و هدف آن تبادل مطالب و یافته‌ های علمی و اندیشه ‌ورزی است.
وی کفت: در پایان هر دوره آموزشی در این مرکز به شرکت کنندگانی که حد نصاب امتیاز را کسب کرده باشند گواهینامه پایان دوره داده می ‌شود.
7489 / 6053
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.