اخبار مرتبط

به گزارش روز جمعه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، همکاری مشترک در توسعه و تکمیل زیرساخت‌های ارتباطی و حمل و نقل در زمینه های جاده‌ای، ریلی و هوایی با اولویت پروژه‌های مشترک ۲ استان، استفاده از ظرفیت و توانمندی فنی و مهندسی ۲ استان در پروژه‌های عمرانی، دولتی و خصوصی و قرار گرفتن کالاها و محصولات ساختمانی و عمرانی دو استان در فهرست بهای در اختیار پیمانکاران، از مفاد این تفاهم‌نامه است.

بر اساس این گزارش، ۲ استان طبق تفاهم‌نامه یاد شده، ضمن اعلام آمادگی و همکاری درخصوص برقراری پروازهای بین ۲ استان و تعریف مسیرهای پروازی مشترک از جمله؛ مشهد- بیرجند- زاهدان به چابهار و تهران- بیرجند- زاهدان به چابهار و همچنین همکاری لازم در زمینه تأمین انواع دام سبک و سنگین به منظور تأمین مواد پروتئینی مورد نیاز دو طرف به جمع‌بندی می‌رسند.

چندی پیش استاندار خراسان جنوبی در راستای توسعه استان، تفاهم‌نامه‌ای با استاندار یزد امضا کرد.

استاندار خراسان جنوبی امروز (جمعه) در بدو ورود به زابل مورد استقبال احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان قرار گرفت و به همراه وی از بازارچه مرزی و چاه نیمه‌های سیستان بازدید کرد.

 محمدصادق معتمدیان همچنین در آغاز سفر سه روزه خود به سیستان و بلوچستان، مراکز تحقیقاتی این استان را  مورد بازدید قرار داد.

بازدید از مرکز تحقیقات دانشگاه زابل، سایت پژوهشی دانشگاه سیستان، مرکز تحقیقات دام اصیل سیستان و مرکز بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی آبزیان زهک نیز از دیگر برنامه‌های استاندار خراسان جنوبی در سفر به سیستان و بلوچستان بود.

محمدصادق معتمدیان و استاندار سیستان و بلوچستان همچنین از سد و چاه ژرف سیستان و مرز میلک زابل برای بررسی زمینه‌های همکاری مشترک بازدید کردند.

حضور در آیین آغاز طرح انتقال آب دریای عمان به سه استان شرقی کشور (سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان شمالی) و امضای تفاهم‌نامه همکاری بین ۲ استان خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان از مهمترین برنامه‌های سفر سه روزه استاندار خراسان جنوبی به سیستان و بلوچستان است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.