حمید حاجی‌ زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: واحدهای مسکونی در دست احداث این شهرستان از پیشرفت فیزیکی مناسبی برخوردار است و تعدادی زیادی از آنها دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه سهمیه بنیاد مسکن سربیشه از طرح مسکن محرومان ۶۳۰ واحد بوده‌ است گفت: تاکنون عملیات اجرایی۵۷۳ واحد آغاز شده و این واحدها از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

مدیر بنیاد مسکن سربیشه اظهار داشت: در مجموع از این تعداد ۲۳۹ واحد به مرحله سقف، ۱۶۱ واحد به مرحله سفت کاری و ۷۶ واحد به مرحله نازک کاری رسیده‌ است.

وی گفت: تاکنون براساس درصد پیشرفت فیزیکی واحدها ۷۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض توسط بنیاد مسکن به حساب ۷۳ نفر واریز شده‌ و تا پایان هفته جاری نیز ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان دیگر به حساب ۲۰۰ نفر متقاضی که واحدها آنان از پیشرفت فیزیکی مناسب برخوردار است، واریز می‌شود.

دبیر کمیته راهبری مسکن محرومان شهرستان سربیشه افزود: پیشرفت فیزیکی واحدها به صورت هفتگی برآورد و برای پرداخت کمک بلاعوض به استان ارسال می‌شود.

وی از متقاضیان خواست تلاش کنند عملیات اجرایی واحدهای مسکونی خود را تا دهه فجر امسال به اتمام برسانند.

حاجی زاده افزود: همچنین سهم شهرستان سربیشه از فاز نخست مسکن محرومان سهمیه کمیته امداد ۴۵۰ واحد بوده‌ است که تاکنون عملیات اجرایی ۳۸۰ واحد توسط مددجویان کمیته امداد آغاز شده و این واحدها در مجموع حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

طرح ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن محرومان اواخر سال گذشته در استان خراسان جنوبی آغاز شد که سهم کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هر کدام پنج هزار واحد مسکونی است.

کلنگ ساخت این واحدها را «محمدباقر نوبخت» رییس سازمان برنامه و بودجه اسفند پارسال در یکی از روستاهای بیرجند به زمین زد و تاکنون شماری از این واحدها در شهرستان‌های مختلف خراسان جنوبی آماده بهره‌برداری شده است.

خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.