به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی علی ثابت نیا در نشست صمیمی با تعدادی از اساتید، هنرمندان و اعضای هیات مدیره انجمن موسیقی خراسان جنوبی افزود: برگزاری نشست‌های صمیمانه زمینه شناخت بیشتر موسیقی خراسان جنوبی و حل گوشه‌ای از مشکلات این استان و شهرستان‌ها را فراهم می‌کند. 

وی گفت: از زمان قبول مسئولیت، احیای شعب استانی و جمع آوری اطلاعات استان‌ها در سامانه "بامک" ( بانک اطلاعاتی موسیقی کشور) را به طور جدی در دستور کار خود قرار دادیم و اجرایی شدن آنها را دنبال کردیم.

وی یکی از راه‌های معرفی استعدادهای استان را تهیه فیلم‌هایی کوتاه از اجراهای هنرمندان بیان کرد و افزود: با همت انجمن موسیقی خراسان جنوبی و سایر مجموعه‌های مرتبط می‌توان از طریق تهیه فیلم‌های کوتاه و بلند، این ظرفیت را بالفعل کرد.

مدیرعامل انجمن موسیقی ایران قول مساعد داد که فیلم‌های تهیه شده را در صفحات مجازی انجمن موسیقی ایران قرار دهد زیرا این گونه هنرمندان این استان در تمام کشور شناخته می‌شوند.

وی اظهار داشت: زمینه برگزاری سه ورکشاپ (کارگاه آموزشی) با حضور اساتید برجسته کشوری در سال ۹۸ را با توجه به نیاز هنرمندان خراسان جنوبی فراهم می‌کنیم.

رایزنی برای فراهم شدن امکان تمرین گروه‌های موسیقی استان در سالن گلبانگ، اعطای تخفیف ویژه هنرمندان خراسان جنوبی برای شرکت در کلاس‌های اساتید تهران، معرفی قطعات موسیقی برای اجرای گروه‌های ارکست خراسان جنوبی از دیگر مواردی بود که ثابت نیا قول انجام آن را به هنرمندان استان داد.

مدیرعامل انجمن موسیقی ایران در دیدار با هنرمندان، مدرسان و اعضای انجمن موسیقی خراسان جنوبی، از فعالیت‌های این انجمن، پیشنهادها و درخواست‌های هنرمندان موسیقی این استان اطلاع یافت. 

شرکت در اختتامیه جشنواره ملی خوشنویسی رضوی از دیگر برنامه‌های وی در سفر به خراسان جنوبی است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.