به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی شب گذشته در دیدار با دست‌اندرکاران یادواره شهدای مسجد امام حسین (ع) بیرجند اظهار داشت: این نوع کارهای ارزشمندی که انجام می‌دهید اگر با دید عمیق‌تر به مسئله نگاه شود، سطح آن و سطح اجرش بالاتر خواهد بود.

وی افزود: انسان اشرف مخلوقات است و همه این تشکیلات نظام هستی در خدمت انسان هستند، اما این یک مسئله بالقوه است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: انسان علاوه بر جایگاهی که در نظام تکوین دارد، مشروط به حفظ جایگاه تشریع است یعنی انسان در صورتی می‌تواند اشرف مخلوقات باشد که به دین خدا عمل کند در غیر این صورت به جایگاهی پایین‌تر از حیوانیت خواهد رسید.

وی تصریح کرد: تمامی زحمات و تلاش‌های پیغمبران، رسول اکرم (ص) و اهل بیت (ع) برای این بوده که انسان را به جایگاه اصلی خود برسانند و این راهی است که ادامه دارد و محقق نیز خواهد شد.

وی افزود: آنها که بر سر عهد الهی مردانه ایستادند و برای اعتلای حق و ابطال باطل از همه چیز خود گذشتند همان شهدا، خانواده شهدا، ایثارگران، آزادگان، جانبازان و مجاهدان در راه حق هستند و این راه همچنان ادامه دارد و تمام نشده است.

امام جمعه بیرجند بیان کرد: امروز اربعین حسینی به عنوان تابلویی در سطح بین الملل می‌درخشد و افراد دارای مذاهب مختلف از سراسر کره زمین برای شرکت در این راهپیمایی خود را به کربلا می‌رسانند و آن دسته از افرادی که از این سیل جمعیت باز می‌مانند نیز در شهرها و کشورهای خود دست به راهپیمایی می‌زنند و اتصال خود به امام حسین (ع) را نشان می‌دهند.

وی گفت: افرادی که با زحمت، تلاش و انگیزه، اسلام را انتخاب می‌کنند بسیار جلوتر از بقیه هستند و ما این را در صحنه میدانی دیده‌ایم.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: ارزش خلقت انسان وابسته به تحقق هدف الهی، اقامه دین، احقاق حق، ابطال باطل، اجرای عدالت و مبارزه با ظالم است.

وی افزود: راه، اهداف و آرمان شهدا هنوز تحقق پیدا نکرده است لذا همه ما مکلف هستیم که به وظیفه خود عمل کنیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ما در قرن ۲۱ پنجه در پنجه استکبار جهانی انداخته‌ایم گفت: اقامه یاد شهدا یک مسئله شخصی، خانوادگی، قومی و کشوری نیست، بلکه یک مسئله خدایی است.

وی افزود: آثار شهید همیشه باقی می‌ماند و برگزاری یادواره‌های شهدا، پیام شهدا را منتقل می‌کند.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه اربعین سرخ حسینی به قیام سبز مهدوی متصل خواهد شد گفت: ارزش شهدا در این است که در راه آرمان و دین خدا، مرگشان را انتخاب کرده‌اند و این آرمان آن قدر ارزشمند است که با اولین قطره خونی که از آنها بر زمین می‌ریزد، پاک می‌شوند.

وی اظهار داشت: اگر به عمق این قضیه توجه کنیم می‌بینیم که اقامه جلساتی که برای شهدا صورت می‌گیرد، در راه شهداست و این یعنی اینکه ما همچنان در مقابل ظالم می‌ایستیم و ذلت نمی‌پذیریم.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: اگر پیام‌رسان‌های کربلا نبودند، واقعه کربلا در کربلا و عاشورا خلاصه می‌شد، اما پیام کربلا آن قدر قوی بود که حتی در خود شام و تربیت‌شدگان بنی امیه که خود را پیروز می‌دانستند، تحت تأثیر قرار گرفتند و منفعل شدند لذا شما نیز عامل پیامی هستید که انسان را از ذلت به اوج عزت می‌رساند.

وی تاکید کرد: برگزاری یادواره شهدا یعنی اینکه پرچم عزت هرگز نمی‌خوابد و نسل کنونی در راه شهدا قرار دارد و آن را نیز به نسل‌های دیگر می‌سپارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.