به گزارش روز جمعه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی محمدصادق معتمدیان در دیدار مدیر و کارکنان پایگاه خبری تحلیلی خاورستان که به مناسبت هفته بسیج انجام شد، افزود: این سیاست با هدف دریافت نقطه نظرات و نقدشان بر برنامه های ما، همچنین اطلاع رسانی و آگاه سازی گروه‌های مرجع و موثر اجتماعی با هدف همراهی و حمایت آنها در پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای استان دنبال می‌شود.

وی گفت: یکی دیگر از سیاست‌های اعلامی و عملیاتی ما هم‌افزایی، همراهی و تعامل با رسانه‌ها و ایجاد فضای همدلی، انسجام و تعامل با همه بخش‌ها و موثرین استان با هدف جلب مشارکت همگان در دنبال کردن نقشه راهمان برای توسعه استان است.

نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی اظهار داشت: از دیگر سیاست‌های جدی و عملیاتی ما در استان، مباحث اقتصادی است، رسیدگی به وضعیت اقتصادی ناشی از خشکسالی‌ها، محدودیت‌ها و محرومیت‌ها در استان با اولویت تلاش در جهت تامین معیشت و حداقل‌های رفاه اقتصادی مردم بخصوص مردم عزیز در مناطق روستایی، مرزی و محروم از رسالت‌های اصلی و دغدغه بنده طی این یک سال گذشته بوده است. 

وی افزود: توجه ما در توسعه استان، توسعه همه جانبه و متوازن منطقه ای در استان در بخش‌های عمرانی، کشاورزی، زیرساختی، فرهنگی، اجتماعی است و در این راستا تلاش مان را بر هماهنگی و همگرایی با تمامی گروه‌های موثر متمرکز کردیم، برای دیدار با دلسوزان توسعه استان وقت گذاشتیم، زمینه تعامل را فراهم کردیم و پیش قدم بودیم تا بتوانیم در مسیر توسعه استان با سرعت بیشتری حرکت کنیم.

معتمدیان گفت: در مجموع فضای خوب و همدلی با نماینده ولی فقیه در استان، نمایندگان، شورای تامین استان و دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی در استان برقرار است به گونه‌ای که همه گروه‌های سیاسی و غیرسیاسی دغدغه شان توسعه و پیشرفت استان است و این فضا را به فال نیک می‌گیریم.

وی ادامه داد: در شرایطی که وضعیت اقتصادی مردم و کشور درگیر فشارهای ناشی از تحریم‌هاست، این مسئله هر روز بر تنگناهای اقتصادی و معیتشی مردم می‌افزاید. 

استاندار خراسان جنوبی گفت: در این شرایط سخت اقتصادی کشور و تنگناهای تحمیلی ناشی از تحریم‌ها بر مردم، وظیفه ما ارتباط نزدیک و تعامل با مردم در جهت حل مشکلات آنها، امیدآفرینی و تقویت امید به آینده بهتر و تغییر شرایط است و این مبحث اولویت اول ما در استان است و از همه دلسوزان نظام در استان از هر طیف فکری و سیاسی که هستند درخواست دارم ذیل اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران با هماهنگی و بسیج جناح ها در راستای تحقق سیاست‌های اقتصادی از جمله اهداف اقتصاد مقاومتی مورد توجه مقام معظم رهبری، همراهی و حمایت کنند. 

وی بیان کرد: آمریکا، کشورهای مرتجع عربی، گروهک‌های ضدانقلاب و اپوزسیون دست به دست هم دادند که تقابل کنند با جمهوری اسلامی ایران و استراتژی شان بر ایجاد نارضایتی مردمی، تقابل دولت - ملت، ناکارآمد جلوه دادن دولت و نظام و ناامید کردن ملت ایران متمرکز شده است.

معتمدیان گفت: به دلیل عمق محرومیت ها در استان، یک الگوی اقتصادی نو را طراحی کردیم و در راستای جذب و بسیج ظرفیت بخش‌ها و نهادهای اقتصادی غیردولتی از جمله سپاه، کمیته امداد امام (ره)، بنیاد مستضعفان، بنیاد برکت و بسیج سازندگی کشور، تفاهم‌نامه های خوبی برای محرومیت زدایی با اولویت مناطق مرزی و روستایی از جمله در نهبندان، سربیشه، زیرکوه و درح منعقد شده و در حال اجرایی شدن است.

وی افزود: طی سال جاری با رایزنی‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته، پروژه احداث راه آهن را آغاز کردیم و در این مدت زمان کوتاه ۲ ‌مصوبه کم سابقه دولت (طی سه ماه) درخصوص تامین اعتبار ۲ رقم چهار هزار میلیارد تومان و ۷۰۰ میلیون یورو را به صورت فاینانس داشتیم.

استاندار خراسان جنوبی گفت: استان خراسان جنوبی در رتبه‌بندی صنعتی شدن در رده بیست و هشتم کشور و به عبارتی جزو استان‌های غیرصنعتی است و با رایزنی‌هایی که انجام دادیم در راستای حرکت در مسیر صنعتی شدن، علاوه بر انعقاد تفاهم‌نامه با سقف یک هزار میلیارد تومان با مدیرعامل ایدرو و به مبلغ ۵۶۰ میلیارد تومان طی هفته آتی تفاهم‌نامه تدوین سند توسعه بخش صنعت، معدن و تجارت استان با حضور اینجانب و وزیر صنعت، معدن و تجارت منعقد می‌شود.

وی تصریح کرد: ابتدای ورود به استان، شعارم در دیدار با وزرا و مقامات ملی این بود که «استان خراسان جنوبی برخوردار از نعمت‌ها و ذخائر خدادادی و محروم از توجه ملی بوده» و اکنون تلاش‌های ما در جهت معطوف کردن توجه دولت به استان خراسان جنوبی به خوبی نمایان است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.