حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز شنبه در دیدار مسئولان دفاتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالرضا (ع) و مربیان حلقه‌های صالحین بسیج خراسان جنوبی افزود: با توجه به اینکه سرنوشت فضای مجازی امروز در دست بیگانه است و غربی‌ها در کفرشان نفاق ندارند، هدایتگران باید با روحیه جهادی عمل کنند.

وی گفت: هدایت بزرگترین نعمت خداوندی است که باید حفظ شود تا ضلاتی به وجود نیاید.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه هر موجودی یک مبدا و یک مقصد دارد تصریح کرد: طلاب امروز باید مانند نجات غریق عمل کنند که در امر هدایت بشری ارزش بالایی است و امیدوارم مطابق با این ارزش‌ها همه کسانی که مسئولیت هدایت را برعهده دارند اول خود را درک و بعد عمر خود را صرف این امر مهم کنند.

وی گفت: طلاب به عنوان عالمان دین خدا عوامل هدایت را با ‌آفت‌ کشی در این مکتب غنی هدایت کنند و به هر میزان که قدر مکتب و موقعیتی که خدا به شما داده را بدانید به همان میزان بسیجی و جهادی عمل خواهید کرد.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه امروز اهمیت هدایت مانند کمک در سیل و آتش است اظهار داشت: همانگونه که سیل یا آتش به ساعت نگاه نمی‌کند جامعه اسلامی هم درگیر مسایلی از سمت بیگانگان شده است که طلاب باید به صورت اورژانسی به آن برسند.

وی افزود: مسلما این مکتب به  دست شما بارور خواهد شد همانگونه که عاشورا به وسیله امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) بارور شد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: وقتی حضرت علی (ع) برای هدایت بشری به کشور یمن مسافرت کرد پیامبر اسلام گفت "اگر یک نفر از سوی تو هدایت شود ارزش آن مهمتر از آفتابی است که بر کائنات می‌تابد."

وی بیان کرد: طبق آیات و روایات دنیا در آخرالزمان در جاهلیت به سر می‌برد امروز هم انسان همواره به دنبال مسایل دنیایی، پول و ملک زیاد است هرچند زحمت برای رفاه خانواده نوعی جهاد است اما آیا این همه دغدغه نیاز است.

وی افزود: طلاب امروز باید به عنوان پیامبرانی کوچک به هدایت بشر بپردازند و به همان میزانی که نفوذ دشمن و فرهنگ بیگانگان به جامعه بخصوص جامعه مسلمان آسیب زده است طلاب باید با قاطعیت بیشتر وارد عمل شوند.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی هم در این دیدار اظهار داشت: بسیج طلاب در آخرین روزهای عمر بابرکت امام خمینی (ره) در سال ۶۸ به دستور ایشان شکل گرفت و پس از آن هم رهنمودهای مقام معظم رهبری چراغ راه جامعه طلاب و روحانیت بوده است.

حجت الاسلام غلامحسین نوفرستی افزود: یکی از زیبایی‌های حوزه علمیه این است که صد درصد طلاب، بسیجی و همواره جلودار اقشار مختلف در همه حوزه‌ها هستند.

وی گفت: بسیج طلاب مانند بسیج مستضعفان و اقشار ساماندهی نیروهای بسیجی را به بهترین نحو ممکن و جهادی انجام می‌دهد که به برکت انقلاب اسلامی امروز پس از ۴۰ سال روحیه مقاومت و ایستادگی رو به افزایش است.

وی همچنین از خدمات حجت الاسلام علی خوش رفتار قدردانی و حجت الاسلام مجتبی مرادی را به سمت رئیس سازمان بسیج طلاب خراسان جنوبی منصوب کرد.

حجت الاسلام مرادی پیش از این مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه نهبندان بود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.