سعید اوحدی روز دوشنبه در آیین راهپیمایی ۱۳ آبان در میدان قدس بیرجند افزود: برای تبیین درست از ۱۳ آبان باید گذر تاریخی به سال ۱۳۴۳ و سخنرانی امام خمینی (ره) در آن روز داشته باشیم که دلیل آن تصمیمی بود که بعد از جنگ جهانی دوم کشورهای غربی برای دوقطبی کردن جهان گرفتند. 

وی با بیان اینکه ۱۳ آبان در سه مقطع تاریخی یک فصل مشترک داشته است اظهار داشت:این فصل مشترک بسیار ارزشمند، دشمن شناسی و بصیرت است که امام راحل در۱۳ آبان سال ۴۳ دقیق آن را شناخت و آن روز نقطه عطفی برای ریل‌گذاری ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب بود. 

دبیر قرارگاه فرهنگی هنری مردمی اربعین  با اشاره به وقایع ۱۳ آبان سال ۵۷ گفت: در آن روز نیز دانش‌آموزان معصوم که به امام لبیک گفته بودند قتل عام شدند و این روز نیز نقطه عطف دیگری برای حضور دانش‌آموزان و مبارزات آنها به عنوان یک محور بسیار مهم در طول تاریخ انقلاب است.

وی ادامه داد: در ۱۳ آبان سال ۵۸ نیز اتفاقی رخ داد که امام از آن به عنوان انقلاب دوم یاد کردند و نقطه پایانی بر تفکرات لیبرالی و انحراف انقلاب بود. 

اوحدی با بیان اینکه صدای انقلاب دوم در ۱۳ آبان سال ۵۸ آنقدر بلند بود که به مظلومان سایر کشورها نیز رسید گفت: اولین شکست نظامی آمریکا در منطقه طبس خراسان جنوبی زمانی رقم خورد که امام خمینی راه‌های مذاکره را بست و آمریکا قصد حمله هوایی را داشت اما با شکست مواجه شد. 

وی جنگ تحمیلی را یکی دیگر از توطئه‌های دشمن عنوان کرد و گفت: آمریکا در آن زمان ادعاهایی داشت و ۲۶ کشور را مقابل مردم ایران قرار داد اما امروز خود در بدترین شرایط گرفتار شده است. 

دبیر قرارگاه مردمی اربعین افزود: یکی از اندیشمندان اقتصادی آمریکا اعلام می‌کند امروز آمریکا با ۲۳ تریلیون دلار بدهی خارجی و بیش از ۶ هزار میلیارد دلار بدهی داخلی بدهکارترین کشور در روی زمین است.

وی گفت: براساس شواهد در سال ۲۰۰۰ آمریکا ۵۰ کشور اقتصاد دنیا را مدیریت می‌کرد اما امروز این رقم  به ۲۰ درصد رسیده است و پیش بینی می‌شود با ادامه وضع موجود در سال ۲۰۲۰ به ۱۰ درصد و در سال ۲۰۲۵ آمریکا به فروپاشی اقتصادی خواهد رسید. 

اوحدی با تاکید بر اینکه ضعیف شدن دشمن به برکت مقامت‌ها و درس‌هایی است که از روز ۱۳ آبان گرفته‌ایم گفت: بنابراین امروز افول و فروپاشی آمریکا فقط یک شعار نیست. 

وی گفت: بینش، بصیرت و دشمن‌ شناسی در ۱۳ آبان ۴۳ توسط امام خمینی (ره) فریاد زده شد و امروز شاهد همین سخنان امام هستیم که منفورترین فرد خلقت رییس جمهوری آمریکا است. 

دبیر قرارگاه فرهنگی هنری مردمی اربعین با اشاره به وضعیت جمهوری اسلامی ایران و قرار داشتن به عنوان محور مقاومت در منطقه گفت: امروز به برکت خون شهدا و به برکت وحدت، ایثار و گذشت جمهوری اسلامی از عزتی بین ملت‌های دنیا برخوردار است که سابقه نداشته است. 

وی به سخنان اخیر سید حسن نصرالله درخصوص واقعه عاشورا اشاره کرد و افزود: این رهبر مقاومت در آن سخنرانی خطاب به دشمنان خود عنوان کرد که «اگر ده‌ها بار ما را شهید کنید و بسوزانند باز هم می‌گوییم لبیک یا خامنه‌ای» لذا این نشان از عزت جمهوری اسلامی در منطقه است. 

اوحدی گفت: اگر دشمن هواپیمای مسافری ایران را روی آب‌های خلیج فارس مورد هدف قرار داده و جان بیش از ۲۹۰ مسافر مظلوم را می‌گیرد امروز به برکت همین ۱۳ آبان و خون شهدا پیشرفته‌ترین پهپاد آمریکا را می‌زنیم و آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. 

وی عنوان کرد: برخلاف تصور دشمن امسال جشن چهلمین سالگرد انقلاب را گرفتیم و شاهد حضور حماسی در ۱۳ آبان هستیم و شعار مرگ بر آمریکا دوباره سرداده شد.

دبیر قرارگاه فرهنگی هنری مردمی اربعین گفت: ایران با مهندسی معکوس موفق شد در ردیف چهار کشور برتر دنیا برای ساخت هواپیمای بدون سرنشین قرار گیرد و با این موفقیت‌ها کوچکترین فکر توطئه از ذهن دشمن عبور نمی‌کند. 

وی با اشاره به شکست داعش در سوریه و عراق گفت: اینها ارزش‌های ۱۳ آبان است و اگر آن روز دانش‌آموزان و دانشجویان وظیفه تسخیر لانه جاسوسی را داشتند،  امروز هزار کیلومتر پشت مرزها دشمن را شناسایی کردند تا در امنیت باشیم. 

وی تاکید کرد: امروز عزت ایران را در حضور بین مجامع بین المللی می‌توان مشاهد کرد و هیچ نشستی در دنیا برای خاورمیانه شکل نمی‌گیرد مگر اینکه نمایندگان ایران حضور داشته باشند این در حالی است هر روز آمریکا به دلیل فروپاشی از سازمان‌های بین المللی خارج می‌شود.

 دبیر قرارگاه فرهنگی هنری مردمی اربعین  با اشاره به حضور معاون اول رئیس جمهوری در اجلاس شانگهای افزود: این حضور نیز به برکت استقامت مردم و خون شهدا است که جمهوری اسلامی ایران در لبنان، سوریه، عراق و یمن حرف اول را می‌زند. 

وی به شروع فتنه دیگری اشاره کرد و گفت: بدون شک در پشت پرده اتفاقات عراق، دستان خبیث آمریکا است لذا باید مردم عراق که روزی کنار مدافعان حرم حماسه آفریدند این پیام ۱۳ آبان را دریافت کرده و با چشم تیزبین دشمن شناس و بصیر باشند تا دشمن در صفوف فشرده مردم عراق نفوذ نکند.

اوحدی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: یکی از محورهای این بیانیه جوانان هستند لذا انتظار می‌رود دولت متعهد شرایط را برای ورود نیروی جوان به عرضه مسئولیت‌ها فراهم کند.

راهپیمایی ۱۳ آبان در بیرجند از میدان ابوذر در مسیر خیابان های ارتش و پاسداران تا میدان قدس برگزار شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.