مهدی هنری عصر یکشنبه در دیدار جهادگران استان با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: از این تعداد ۱۰ گروه جهادی میهمان بوده‌اند و تا پایان تابستان امسال یک هزار نفر جهادگر دیگر به مناطق مختلف استان اعزام خواهند شد.

وی با بیان اینکه در خراسان جنوبی سه نوع گروه جهادی فعالیت دارند گفت: یک نوع از گروه‌های جهادی، گروه‌های شناسنامه‌دار هستند که براساس شرایط و ضوابط خاص برای آنان شناسنامه صادر می‌شود و تاکنون ۲۵۲ گروه جهادی شناسنامه گرفته‌اند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: گروه‌های جهادی محله محور از دیگر گروه‌های جهادی هستند که مشکلات را در کف محله‌ها شناسایی می‌کنند و با رایزنی با مسئولان مشکلات را تسهیل‌گری و پیگیری می‌کنند.

وی ادامه داد: گروه‌های جهادی میهمان سومین نوع گروه‌های جهادی هستند که در استان فعالیت دارند و اکثر آنها از دانشگاه‌های مرکز کشور هستند.

هنری گفت: از سال گذشته طرح اعتلای گروه‌های جهادی را آغاز کردیم و هر یک از گروه‌های جهادی منطقه هدفی را برای خود مشخص کرده که بتواند طی سالیان آینده هم فعالیت متمرکزی را در این مناطق ارائه کند.

وی اضافه کرد: به دنبال توانمندسازی جهادگران هستیم تا بتوانیم از ظرفیت آنان در زمینه‌های مختلف بیشتر استفاده کنیم.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان خراسان جنوبی گفت: آموزش‌های تخصصی و توانمندسازی جهادگران در سال جاری در دستور کار قرار دارد تا بتوانند با نگاه بهتری به احصای مشکلات مناطق مختلف بپردازند و با ارتباط گیری با نهادهای مختلف، این مشکلات را مرتفع کنند.

وی افزود: برخی گروه‌های جهادی در بحران‌ها فعالیت خودجوش دارند به طور مثال برخی گروه‌های جهادی استان در زلزله کرمانشاه و مناطق سیلزده کشور و استان حضور خودجوش داشتند و خدمت رسانی‌ خوبی در این مناطق ارائه کردند.

وی گفت: اولین گروه جهادی استان تابستان امسال به  کاظمین اعزام شد و در آماده سازی مقدمات اربعین حسینی همکاری داشتند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی افزود: راه‌اندازی گروه‌های تخصصی جهادی در دستور کار قرار دارد و تاکنون در این خصوص گروه جهادی گچ‌کاری راه اندازی شده و به دنبال گروه جهادی تخصصی برای مرمت و احیای قنوات هستیم.

وی بیان کرد: آموزش‌های تخصصی جهادگران و دوره‌های کارآفرینی و امداد و نجات برای ۴۵۰ نفر از جهادگران استان برگزار شده است.

هنری با بیان اینکه زمینه ثبت مجمع خیرین جهادی و محرومیت زدایی استان در استانداری فراهم شده است گفت: تاکنون هیات موسس و هیات امنای آن تشکیل شده تا بتوانیم با کمک این مجمع، اعزام بیشتر گروه‌های جهادی و تامین هزینه‌های جاری آنان را داشته باشیم.

وی گفت: حضور جهادگران در عرصه‌های جهادی برای پرورش نسل آینده و مدیریت آینده نظام مفید است که به دنبال نهادینه‌سازی فرهنگ جهادی در جامعه هستیم.

وی افزود: همچنین راه‌اندازی گروه‌های جهادی در دستگاه‌های مختلف پیش بینی شده و تاکنون گروه جهادی در یگان نیروی انتظامی استان راه اندازی شده است.

۷۵۵۶*۳۰۲۸

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.