مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: دانش‌آموزان با نیازهای ویژه استان موفق به کسب 5 مقام اول تا سوم کشور در بیستمین جشنواره مسابقات فرهنگی- هنری و ورزشی شدند.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمدعلی واقعی اظهار کرد:   در بیستمین دوره مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه کشور، دانش‌آموزان استان   در رشته‌های احکام، بوچیا، دوومیدانی و پرش طول درخشیدند.

وی با اشاره به کسب مقام اول کشور توسط   زهرا زنگوئی دانش آموز پایه هشتم از مرکز شکوه   در رشته احکام، تصریح کرد:   ساناز امیرآبادی زاده دانش آموز پایه نهم این مرکز نیز موفق به کسب رتبه سوم کشور در این رشته شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، از کسب مقام دوم کشور در رشته بوچیا کلاس ( bc2 )توسط دانش آموز حسن آردی از مرکز پویا خبر داد و افزود: در رشته دومیدانی،   ماده 800 متر نیز فاطمه حسن پوراز مرکز فردین فرزین، حائز رتبه سوم کشور شد.

واقعی با بیان اینکه این مسابقات با حضور 1800 دانش آموز دختر وپسر از تاریخ 14 لغایت 18 مردادماه در بخش پسران و 19 الی 23 مردادماه در بخش دختران در تهران برگزار شده است، ادامه داد: در رشته دو و میدانی، ماده پرش طول نیز نرگس تخم گر از مرکز شکوه موفق به کسب رتبه سوم کشور شد.

وی سربلندی دانش‌آموزان با نیاز ویژه را در عرصه‌های علمی، فرهنگی، ورزشی و هنری مایه افتخار و مباهات استان دانست و خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش استثنایی استان بر اساس سند تحول، با به کار گرفتن همه امکانات مادی و معنوی برای پیشرفت دانش‌آموزان با نیازهای ویژه تلاش می‌کند تا این افراد بتوانند به عنوان شهروندانی با نشاط،کارآمد و موثر در جامعه موثر واقع شوند.


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.