مدیر جهاد کشاورزی زیرکوه با اشاره به اینکه زیره‌ کوهی محصولی است که نیاز فراوان به آب دارد، افزود: در سال جاری به علت افزایش بارندگی‌ها شاهد رونق بیشتر این محصول بوده و حدود ۱۸۰ خانوار از برداشت این محصول درآمد خواهند داشت.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، جواد درویشی با بیان اینکه برداشت گیاه دارویی زیره‌ کوهی در شهرستان زیرکوه آغاز شد، گفت: بالغ بر ۱۰۰ هکتار از مراتع کوهستانی زیرکوه، زیر کشت زیره‌ کوهی است که پیش بینی می‌شود ۲۲۰ کیلو گرم زیره از این مراتع برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی زیرکوه بهترین زمان برداشت این محصول را نیمه‌ خردادماه تا اواسط تیرماه دانست و بیان کرد: گیاه زیره در این بازه‌ زمانی بهترین کیفیت و مرغوبیت را برای چیدن دارد، به همین منظور کشاورزان در این مدت اقدام به برداشت زیره می‌کنند.

درویشی تصریح کرد: اگر قبل از رسیدن کامل گیاه، کشاورزان اقدام به چینش گیاه کنند، گیاه عاری از هرگونه عطر و بو خواهد بود و هیچ گونه ارزش غذایی نخواهد داشت.

وی زیره‌ کوهی را به عنوان سوغات ارزشمند این خطه معرفی کرد و یادآور شد: زیره‌ سیاه به عنوان طعم دهنده‌ قوی در بیشتر دمنوش‌ها و غذا‌های مردم شهرستان زیرکوه استفاده شده و طعم بسیار خوشمزه‌ای به غذا‌های محلی می‌دهد.


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.