نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: از کم توجهی به نظارت‌ها نارضایتی‌های بسیاری در سطح جامعه وجود دارد که این امر موجب شده بسیاری از امور دچار رخوت شود.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی، امروز ۲۰ تیر، در دیدار با مشاور عالی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر اظهار کرد: انسان همواره در معرض غفلت و اشتباه است و افراد در هر شغلی ممکن است روزمرگی پیدا کنند لذا حساسیت‌ها کم می‌شود و اینجاست که نظارت الزام می‌یابد.

وی ادامه داد: از نیروهای هلال احمر و از قبیل آن در برخی نهادهای دیگر که کار مشابه دارند می‌توان به عنوان دوستان گمنام تعبیر کرد.

امام جمعه بیرجند گفت: کسانی که در شرایط استثنایی، در مهلکه و معرکه قرار می‌گیرند دوست و فامیل دارند اما در آن موقعیت هیچ کسی حضور ندارد لذا نیروهای هلال احمر و امدادی هستند که در شرایط استثنایی مشکل مردم را حل می‌کنند، اگرچه سابقه دوستی و نسبت فامیلی نیز با کسی ندارند.

عبادی بیان کرد: گاهی شرایطی به وجود می‌آید که این نیروها حین دفاع از جان و مال دیگران، شهید می‌شوند که اگر از جهت خودسازی در مقام اخلاص خدمتی با قصد قربت انجام دهند، عبادت است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: نماز و روزه هر یک جای خود را دارد اما خدمت و حفظ مردم از بلایا بالاترین عبادت‌ها محسوب می‌شود.

عبادی بیان کرد: پرسنل و جمعیت هلال احمر کار مقدسی دارند و خوشبختانه در خراسان جنوبی نیز از توانمندی خوبی برخوردارند.

وی تصریح کرد: هلال احمر منحصر به منطقه خاصی نیست و مردم با فرهنگ خراسان جنوبی شایسته هرگونه خدمت رسانی هستند.

حجت الاسلام مهدی فقیهی، مشاور عالی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر نیز در این دیدار گفت: جوانان، امدادگران و اعضای هلال احمر رسالت فرهنگی، شرعی و دینی در گستره جمعیت برعهده دارند.

وی با بیان اینکه حس انسان دوستی، تسکین آلام بشری و انسانیت از خصوصیات نیروهای هلال احمر است، اظهار کرد: هلال احمر از لحاظ جایگاه یک سازمان مردم نهاد معرفی شده است و حدود هشت میلیون نفر از داوطلبان، امدادگران و اعضا را زیرپوشش قرار می‌دهد.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر کشور گفت: این افراد، زیرپوشش فلسفه معرفت الهی در جمعیت هلال احمر قرار دارند و با برنامه‌ریزی درست و دقیق، این رسالت تقریباً به جایگاه خود رسیده است.

فقیهی با اشاره به بازیدهای خود از جمعیت‌های هلال احمر سه استان خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی، افزود: در این بازدیدها چیزی جز همبستگی، همدلی و معرفت افزایی در این جایگاه مقدس دیده نشد.

وی با اشاره به فعالیت جوانان با مدارک علمی بالا در پایگاه‌های جاده‌ای هلال احمر، یادآور شد: این نیروها در مسیر خدمتگزاری به خلق و معرفت افزایی فعالیت می‌کنند که از این لحاظ خراسان جنوبی برای آنان ارزش ویژه‌ای قائل شده است.
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.