مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ها، طرح‌های اشتغال تولیدمحور با ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب بر اساس مهارت و علاقه‌مندی گروه‌های مختلف مددجویی تحت حمایت این نهاد برای جامعه هدف این نهاد در سال جدید ایجاد می‌شود.

رضا سلم آبادی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: امسال ۱۵۳ میلیون تومان اعتبار از محل تسهیلات بانکی، منابع امداد و اشتغال روستایی به منظور اشتغال مددجویان تحت حمایت این نهاد اختصاص یافت که نسبت به عملکرد سال ۹۷ رشد سه برابری داشته است.


وی افزود: از این میزان اعتبار بالغ بر ۸۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از محل قرض‌الحسنه بانکی، ۹ میلیارد  تومان از محل منابع امداد و ۵۴  میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از محل اشتغال روستایی اختصاص یافته است.


مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: این نهاد طی سه ماه اول سال جاری، ۴۰۱  طرح خود اشتغالی و مشاغل خانگی در بین مددجویان تحت حمایت اجرا کرده است و بر همین اساس از این تعداد ۳۳۶ طرح از منابع بانکی و تعداد  ۶۵ طرح از منابع  امدادی و سایر منابع پرداخت شده است.


سلم آبادی افزود: در راستای توانمندسازی مددجویان تحت حمایت و مشارکت این افراد در بهبود وضعیت اقتصادی خانواده‌های تحت حمایت، طرح‌های مشاغل خانگی و خوداشتغالی در استان اجرا شد که در این راستا ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از منابع امدادی و بانکی پرداخت شده است.


وی تصریح کرد: از این تعداد ۲۸۴ طرح در روستا با اعتبار هشت میلیارد و ۶۹۳ میلیون تومان و ۱۱۷ طرح در شهر با اعتبار دو میلیارد و ۸۷۷ میلیون تومان اجرا شده است.


مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی با بیان اینکه هدایت خانوارهای تحت حمایت یکی از مهم‌ترین رویکردهای این نهاد است، گفت: ۱۰۱ طرح توسط مجریان زن با اعتبار یک میلیارد و ۸۲۰ میلیون تومان و  ۳۰۰ طرح توسط مجریان مرد با اعتبار ۹ میلیارد و ۶۹۸ در سطح استان اجرا شده است.


سلم آبادی خاطرنشان کرد: در سال گذشته 2804 فرصت شغلی برای ۳۰۶۳ نفر که  ۲۵۶۹ نفر از طریق پرداخت تسهیلات و ۲۳۵ نفر از طریق کاریابی بهره مند شده‌اند، برای مددجویان این نهاد ایجاد شد.


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.