اخبار مرتبط

مرتضی عربی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مسافران در هتل ها، مهمانپذیرها، مناطق گردشگری، اقامتگاه های بومگردی، زائرسراها و کمپ ها اقامت داشتند.
وی افزود: امسال 9 هتل و 40 فضای اقامتی در استان برای پذیرایی از میهمانان نوروزی آماده شده بود تا بتوانند خدمات اقامتی به مسافران ارایه دهند.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با اشاره به آمار مسافران ورودی به استان گفت: از 25 اسفند تا 15 فروردین یک میلیون و 877 هزار و 521 مسافر وارد استان شدند.
وی با اشاره به بازدید پنج میلیون و 211 هزار و 184 نفر از جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی، توریستی در این مدت یادآور شد: این بازدیدها بیشتر از جاذبه های طبس، فردوس و بیرجند بوده است.
عربی بیان کرد: بازدید از جاذبه های استان در تعطیلات نوروزی امسال 35 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.
وی افزود: باغ گلشن، ازمیغان، کال جنی، باغ اکبریه و بافت تاریخی بیرجند، شهر تون فردوس، قنات بلده، کویر و بافت تاریخی بشرویه ، کویر پلوند فردوس ، روستای خراشاد ، مسجد جامع قاین ، بافت تاریخی و گواب خوسف ، روستای ماخونیک ، روستای دهسلم ، آسبادهای خوانشرف ، دشت اسفندن ، کاروانسرای سرایان ، کویر سه قلعه ، قلعه فورگ و غیره بیشترین بازدید کننده را در طرح نوروزی داشته اند.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با بیان اینکه طبس مقصد اول گردشگران در استان بوده است گفت: از 28 اسفند تا 16 فروردین 2 میلیون و 527 هزار و 129 گردشگر از جاذبه های طبیعی، تاریخی و گردشگری شهرستان طبس بازدید کردند.
استان خراسان جنوبی دارای یکهزار و 500 اثر تاریخی شناسایی شده که از این تعداد 860 اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
9893 * 6054
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.